r e k l a m a
MiastoWiadomości

Policjanci zatrzymali włamywaczy

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do jednego z domów na terenie gminy Tarnowiec. Łupem złodziei padły pieniądze, sprzęt elektroniczny i inne przedmioty. W obliczu zebranych dowodów podejrzani przyznali się do przestępstwa.

Uchronić przed zamarznięciem

Policjanci o włamaniu zostali powiadomieni w miniony poniedziałek. Zgłaszający zawiadomił, że ktoś wyważył drzwi wejściowe do jego domu, po czym wszedł do środka i spenetrował pomieszczenia. Łupem złodziei padły pieniądze, telefony komórkowe, elektronarzędzia, zegarki i inne przedmioty.

Funkcjonariusze, którzy zajęli się sprawą, po rozpytaniu pokrzywdzonego i zabezpieczeniu śladów na miejscu zdarzenia, rozpoczęli poszukiwania sprawców. W toku prowadzonych czynności zebrali informacje, dzięki którym ustalili, że związek z tym przestępstwem ma dwóch mężczyzn z gminy Tarnowiec i Jasło. Podejrzani zostali zatrzymani.

W czasie dochodzenia policjanci potwierdzili, że 18 i 27-latek w dniu włamania obserwowali pokrzywdzonego. Gdy wyszedł z domu i udał się do stojącego w pobliżu budynku gospodarczego, podejrzani wyważyli drzwi wejściowe do jego domu, weszli do środka, spenetrowali pomieszczenia i ukradli różne przedmioty. Na terenie posesji jednego z zatrzymanych mężczyzn policjanci odnaleźli skradzione telefony komórkowe. Ponadto funkcjonariusze ustalili osobę, która kupiła pochodzące z kradzieży elektronarzędzia.

W toku postępowania śledczy potwierdzili również, że młodszy z podejrzanych do domu pokrzywdzonego włamał się po raz drugi. Pierwszej kradzieży z włamaniem dopuścił się w lutym br. W obliczu zgromadzonych przez policjantów dowodów, zatrzymani mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Grozi im kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zobacz także
Close
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x