MiastoWiadomości

Policjanci zatrzymali włamywaczy

Policjanci z posterunku w Tarnowcu wspólnie z funkcjonariuszami jasielskiego wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem. Łupem sprawców padły elektronarzędzia i inne przedmioty o wartości 4 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali skradziony sprzęt, a podejrzanym postawili zarzut przestępstwa.

Policjanci zatrzymali włamywaczy

Informację o włamaniu policjanci otrzymali w minionym tygodniu. Mieszkaniec gminy Tarnowiec zawiadomił, że nocą z poniedziałku na wtorek, ktoś zerwał kłódkę z drzwi stojącego na jego posesji garażu, po czym wszedł do środka i spenetrował pomieszczenie. Złodzieje zabrali elektronarzędzia renomowanych marek oraz wiele innych przedmiotów. Straty oszacowano na około 4 tys. zł.

Funkcjonariusze z posterunku w Tarnowcu przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli pozostawione przez sprawców ślady. W poszukiwanie złodziei zaangażowani zostali również policjanci z wydziału kryminalnego jasielskiej komendy. W toku prowadzonych czynności śledczy gromadzili dowody i sprawdzali różne wątki. Po kilku dniach pracy funkcjonariusze wytypowali dwóch młodych mężczyzn z gminy Tarnowiec, którzy mogli mieć związek z tym przestępstwem. 19 i 17-latek zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy.

Podejrzenia śledczych potwierdziły się. W miejscu zamieszkania jednego z mężczyzn, funkcjonariusze odnaleźli część skradzionych przedmiotów. Policjanci ustalili również, że zatrzymani sprzedali bardziej wartościowe elektronarzędzia, a pozostały łup ukryli w zaroślach w pobliżu posesji 17-latka.

Podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. W trakcie przesłuchania przyznali się do przestępstwa i złożyli wyjaśnienia. Chcą również dobrowolnie poddać się karze.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x