MiastoWiadomości

Policjanci zlikwidowali uprawy konopi

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego zatrzymali 24-latka, który zajmował się nielegalną uprawą konopi  i udzielaniem marihuany. Funkcjonariusze zlikwidowali dwa poletka, na których zasadził kilkadziesiąt krzaków zakazanej rośliny. Za swoją nielegalną działalność podejrzany „plantator” może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

Policjanci zlikwidowali uprawy konopi

Kilka dni temu, policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zdobyli informacje o nielegalnych uprawach konopi na terenie Jasła. Funkcjonariusze w toku prowadzonych czynności ustalili miejsca, w którym znajdowały się poletka z zakazaną rośliną.

Policjanci zlikwidowali uprawy konopi (kliknij, aby powiększyć)

Pierwsze na terenie prywatnej posesji, drugie na sąsiedniej nieużytkowanej działce, ukryte wśród zarośli. Łącznie na tym terenie zasadzonych było ponad 40 krzaków konopi, które znajdowały się w stadium dojrzewania osiągając wysokość do około 200 cm.

Podczas likwidacji roślin policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca Jasła, który doglądał nielegalnych upraw. W jego domu znaleźli także wycięte konopie przygotowane do wysuszenia.

W czasie prowadzonego dochodzenia policjanci zebrali materiał dowodowy, z którego wynikało, że zatrzymany jaślanin w minionym roku również uprawiał konopie, z których uzyskał kilkadziesiąt gram marihuany. Funkcjonariusze w trakcie postępowanie potwierdzili także, że otrzymany narkotyk udzielał swojemu znajomemu m.in. celem dalszej odsprzedaży.

Podejrzany 24-latek usłyszał zarzut nielegalnej uprawy konopi oraz udzielania innej osobie środka odurzającego celem osiągnięcia korzyści majątkowej.  Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia. Prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
;/
;/
2024 lat temu

co za leszcz co sie dal zlapac

maryna
maryna
2024 lat temu

„Brak zrozumienia”.Przy tak dużym bezrobociu w Jaśle,jeśli ktoś weźmie sprawy w swoje ręce i rozwija działalność gospodarczą ,nawet pod presją strachu,to dostaje po łapach.Facet dostał pomoc unijną na rozwinięcie działalności,a teraz nasi wsadzą go do pierdla.

s
s
2024 lat temu

…. Za kwiaty za kraty? hahah 😀

(Treść komentarza zmieniona przez moderatora)

;)
;)
2024 lat temu

Hahaha xd Dorabiał może do studiów 😉

sssss
sssss
2024 lat temu

ktoś sypną na pewno ale bym ten placyk przechwycił

JIM
JIM
2024 lat temu

Chore prawo !!!
Wódę to można chlać strumieniami i to jest legalne.

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

Tytoń to dobrze marihuana żle

Jin
Jin
2024 lat temu

Zalegalizowac ;D

xx
xx
2024 lat temu

jakoś trzeba żyć przecież… sam tego nie zeżre. Jest popyt, jest i podaż… Normalne…

grander kozak
grander kozak
2024 lat temu

skubany ;d
moim zdaniem to te debile z policji spalili to tam na miejscu albo wezma i se sami gnojki ususzą.

oo macie ! ;d
http://www.youtube.com/watch?v=mdnO6qEVzc4

Back to top button
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x