MiastoWiadomości

Policjant zatrzymał wandali po służbie

Funkcjonariusz Posterunku Policji w Tarnowcu, będący poza służbą, zatrzymał dwóch młodych mężczyzn, którzy w nocy zakłócali porządek publiczny i niszczyli znaki drogowe w Czeluśnicy. 18 i 21-latkowi grożą surowe konsekwencje za popełnione wykroczenia.

Do tego zdarzenia doszło w sobotę przed godz. 2 w nocy w Czeluśnicy. Policjant, na co dzień pełniący służbę na posterunku w Tarnowcu, spał w domu. Nagle obudziły go dobiegające z ulicy głośne krzyki i hałasy oraz wystrzały petard. Zaniepokojony ubrał się i wyszedł z mieszkania, zobaczyć co się dzieje. Okazało się, że za te wybryki odpowiedzialna jest grupa młodych osób.

W związku z tym, że w ostatnich miesiącach na terenie gminy Tarnowiec dochodziło do licznych aktów wandalizmu, głównie dewastacji znaków drogowych, wykrycie sprawców tych wykroczeń oraz eliminowanie wszelkich wybryków chuligańskich, dla mundurowych z lokalnego posterunku Policji stało się sprawą priorytetową. Policjant podejrzewał, że beztroskie zachowaniem młodych ludzi, może przynieść poważniejsze konsekwencje.

Zauważył, że wśród członków grupy są dwaj znani mu młodzi mieszkańcy gminy Tarnowiec. Szybko okazało się, że policyjna intuicja nie zawiodła funkcjonariusza. Młodzi mężczyźni postanowili rozładować swoje emocje na jednym z przydrożnych znaków drogowych. 18 i 21-latek uderzali w znak drogowy i próbowali go wywrócić, po czym pobiegli w kierunku miejscowości Umieszcz. Po drodze w rejonie stadionu sportowego w Czeluśnicy „siłowali” się z przydrożną tablicą informacyjną, wychodzili na nią i próbowali ją wygiąć. Funkcjonariusz nie czekał na dalszy rozwój sytuacji i zainterweniował. Zatrzymał obu mężczyzn. Teraz mogą ponieść odpowiedzialność za zakłócenie porządku publicznego i uszkodzenie znaków drogowych.

Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Tarnowcu.

KPP Jasło

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Zatroskany obywatelGarekKrzychu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzychu
Gość
Krzychu

Bez komentarza. Niech się wybiorą na siłownie rozładować nadmiar siły. Jeszcze większym debilizmem jest rozwalanie luster na zakrętach dzięki którym widzimy co się dzieje za zakrętem. Banda matolow!

Garek
Gość
Garek

Na siłownie? Takie dziewczynki jak tych dwóch? Hahah

Zatroskany obywatel
Gość
Zatroskany obywatel

To są wandale po służbie? ;O

Close
X