MiastoWiadomości

Policyjne działania „Boże Narodzenie 2011”

Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres. Wiele osób pokonuje w tym czasie duże odległości, aby spotkać się z rodziną i bliskimi przy wigilijnym stole. Nad bezpieczeństwem podróżujących drogami Podkarpacia będą czuwać policjanci. Działania „Boże Narodzenie 2010” potrwają od 23 do 26 grudnia.

Policyjne działania "Boże Narodzenie 2011" (fot. archiwum - Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

W tym roku policyjne działania potrwają cztery dni. Ich celem, jak każdego roku jest ułatwianie ruchu pojazdów na głównych drogach naszego województwa. W przypadku utrudnień policjanci kierować będą samochody na objazdy, a w razie potrzeby będą ręcznie kierować ruchem. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwrócą na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków drogowych:

  • przekraczanie dopuszczalnej prędkości
  • nieprawidłowe wyprzedzanie
  • nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu
  • niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa
  • nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych

Podczas działań polcjanci będa korzystać z fotoradarów i wideorejestratorów. Będą też sprawdzać stan trzeźwości kierujących.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Zadbajmy o to, aby okres świąt upłynął spokojnie i bezpiecznie.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń zakazu ruchu niektórych pojazdów po drogach (Dz. U. z 2007, Nr 147, poz. 1040) w czasie Świąt Bożego Narodzenia i w dzień poprzedzający obowiązywać będą ograniczenia w ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton z wyłączeniem autobusów i niektórych pojazdów wymienionych rozporządzeniu.

Pojazdy takie nie mogą korzystać z dróg:

24 grudnia – w godz. 18-22
25 grudnia – w godz. 8-22
26 grudnia – w godz. 8-22

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mike 39
Mike 39
2024 lat temu

Wszędzie te psy nawet w święta spokoju niema z nimi

pat
pat
2024 lat temu

Ażeby zmniejszyć ilość śmiertelnych wypadków na drogach może pilotażowo należy wprowadzić przepis o wcześniejszej rejestracji w Komendzie,posterunku policji i wydawanie tam zezwoleń na przejazd kierowców po kilku głebszych na określoną trasą i o określonej godzinie.i ilości promili.Zezwolenie takie naklejało by się na szybach samochodowych/przód i tył/ i wówczas kierowcy trzeżwo jeżdżący i trzeżwo myślący uciekaliby i robili miejsce samochodom z takimi naklejkami.Bądżmy realiści prośby sobie,kontrole sobie a jazda niektórych kierowców sobie i tak to się na trwale wpisało w nasze drogi .

Nathaniel Goodman Olaferdaso
Nathaniel Goodman Olaferdaso
2024 lat temu

W każdym pokoju może by

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x