Wiadomości

Policyjne statystyki „Andrzejek” w powiecie

W miniony weekend na drogach powiatu jasielskiego  policjanci prowadzili działania pod kryptonimem „Andrzejki”. Funkcjonariusze skontrolowali kilkaset pojazdów i ujawnili trzech kierowców, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu. Policjanci interweniowali również w związku z czterema kolizjami drogowymi.

Policyjne statystyki „Andrzejek” w powiecie (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Akcja policji pod kryptonimem „Andrzejki” ruszyła w miniony piątek po południu i trwała do niedzieli. W wyznaczonych punktach na drogach powiatu jasielskiego policjanci sprawdzali m.in.  trzeźwość kierowców. Ich głównym celem było wyeliminowanie z dróg tych, którzy najpierw piją alkohol, a potem wsiadają za kierownicę.

Funkcjonariusze w sumie skontrolowali 455 pojazdów. Niestety, po raz kolejny okazało się, że na drogi wyjechali również kierowcy pod wpływem alkoholu. Policjanci ujawnili trzy takie osoby. W trakcie kontroli zatrzymany został również kierowca posiadający sądowy zakaz prowadzenia pojazdów za wcześniejszą jazdę  w stanie nietrzeźwości.

W czasie minionego weekendu funkcjonariusze interweniowali również w związku z czterema kolizjami drogowymi. Przyczyną tych zdarzeń było m.in. najechanie na tył poprzedzającego pojazdu oraz nieustąpienie  pierwszeństwa przejazdu.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat. Jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce kierować, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę „pijanemu” kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x