Na sygnaleWiadomości

Pomimo zakazu sądowego kierowali pojazdami

Policjanci z jasielskiej drogówki zatrzymali w miniony weekend dwóch mężczyzn, którzy pomimo sądowego zakazu kierowali pojazdami. Za popełnione przestępstwo grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego jasielskiej komendy policji nieustannie dbają o to by na drogach powiatu było bezpiecznie, reagując na przestępstwa i wykroczenia, które mogą bezpośrednio doprowadzić do wypadku lub kolizji. Eliminują także z ruchu nietrzeźwych kierujących oraz tych, którym cofnięto uprawnienia do kierowania za popełnione wcześniej przestępstwa.

W miniony weekend policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pomimo sądowego zakazu zdecydowali się wsiąść za kierownicę i prowadzić samochód. Pierwszy z nich został zatrzymany przez mundurowych w piątek na drodze krajowej nr 28 w Skołyszynie. Podczas interwencji okazało się, że kierujący osobowym peugeotem 21-letni Jaślanin, posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Z kolei w sobotę w miejscowości Samoklęski policjanci zatrzymali do kontroli kierującego BMW, ponieważ jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Także i w tym przypadku okazało się, że kierujący pojazdem 31-latek, posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na dodatek pojazd, którym kierował nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał ważnego ubezpieczenia.

Obaj mężczyźni muszą liczyć się z dolegliwymi konsekwencjami. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, osoby które nie stosują się do orzeczonych przez sąd zakazów prowadzenia pojazdów, popełniają przestępstwo za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x