r e k l a m a
MiastoWiadomości

Ponad 7 milionów dla MPGK

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Jaśle otrzymało 7 mln 355 tys. złotych dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie na projekt o nazwie „Odbudowa urządzeń kanalizacji sanitarnej”. Informację o pozytywnym rozpatrzeniu projektu przedstawił przebywający w Jaśle (5 kwietnia br.), na zaproszenie Związku Gmin Dorzecza Wisłoki, Jan Tomaka prezes WFOŚ.

Ponad 7 milionów dla MPGK

Bardzo cieszymy się, że jasielskie MPGK otrzymało dofinansowanie do prac związanych z usuwaniem skutków powodzi, która spowodowała szkody szczególnie w oczyszczalni ścieków i przepompowniach ściekowych. Jest to bardzo dobra informacja, gdyż przez wiele miesięcy trwał impas w podjęciu decyzji o dofinansowaniu właśnie tego projektu. Tymczasem otrzymane środki pozwolą na przeprowadzenie koniecznych prac związanych z modernizacją urządzeń instalacji i obiektów w jasielskiej oczyszczalni ścieków – mówi Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

W ramach projektu odbudowane zostaną: zalana część oczyszczalni ścieków, przelewy wylotów burzowych do rzeki Jasiołki z kanalizacji ogólnodostępnej, dziewięć zalanych przepompowni ścieków na kanalizacji sanitarnej oraz zabezpieczona zostanie kanalizacja i wodociąg przy przejściu pod rzeką Wisłoką na wysokości osiedla Kaczorowy-Bryły.

Prace nad odbudową zniszczonych urządzeń powinny rozpocząć się w połowie 2011r., a ich zakończenie zależne będzie od możliwości dostaw specjalistycznych urządzeń dla oczyszczalni ścieków i może nastąpić na przełomie roku 2011/2012.

UMJ

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
stanKamilciekawy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ciekawy
Gość
ciekawy

ile z tego zostanie przeznaczone na premie i pobory urzędników ??????

Kamil
Gość
Kamil

Oj będą premie,nadgodziny dla załatwiaczy.Może ,z tej okazji by ceny wody obniżyło????

stan
Gość
stan

Nie liczcie jaślanie na jakiekolwiek obniżki. Działania, także te bezsensowne, teraz trzeba spłacać.

Close
X