Wiadomości

Porażony prądem przy pracy

W ciężkim stanie do szpitala w Jaśle trafił młody mężczyzna, który uległ porażeniu prądem. Do wypadku doszło podczas prac remontowych domu. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Porażony prądem przy pracy

Wczoraj około godz. 8.20 dyżurny komendy została powiadomiony o przewiezieniu do szpitala młodego mężczyzny, który został porażony prądem. Policjanci, którzy zajęli się zgłoszeniem ustalili, że 22-letni mieszkaniec gminy Kołaczyce pracował przy ocieplaniu jednego z domów w Umieszczu.

Z zebranych dotychczas informacji wynika, że mężczyzna znajdując się na rusztowaniu, prawdopodobnie dotknął linii napowietrznej doprowadzającej energię do budynku. Po porażeniu prądem upadł na rusztowanie tracąc przytomność. Nie był wyczuwalny u niego puls.

Osoby udzielające mu pomocy rozpoczęły reanimację, którą kontynuował przybyły na miejsce zespół karetki pogotowia. Na szczęście funkcje życiowe mężczyzny zostały przywrócone. 22-latek trafił do jasielskiego szpitala na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, ustalili świadków, informację o wypadku przekazali Państwowej Inspekcji Pracy. Dokładny przebieg zdarzenia będzie wyjaśniany w toku prowadzonego postępowania.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
...
...
2024 lat temu

Co na tymświcie sie dzieje ..

Goguś
Goguś
2024 lat temu

Tym świecie pisze się osobno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

brak rozsądku
brak rozsądku
2024 lat temu

Mamy wolną amerykankę w niemalże każdej byle firmie prywatnej .Tam żadna kontrola Państwowej Inspekcji Pracy nie zagląda,czy istnieje tam komórka bhp,jak organizowane są roboty niebezpieczne.Wielkie g…..to wielkich tego świata obchodzi.Chyba chodzi o to,by Polaków było mniej W szczątkowych państwowych firmach dalej obowiązuje Rozporządzenie Ministra Przemysłu i Handlu z dnia 31.08.1993r. ,dz.II roboty niebezpieczne ,pkt 10 Roboty w pobliżu nie osłoniętych urządzeń elektroenergetycznych lub ich części znajdujących się pod napięciem.I tutaj powinno znależć zastosowanie tzw.polecenia pisemnego wykonania robót.A jak wygląda organizacja takich robót należy się z tym zapoznać.Jednak prawdopodobnie żadna,a żadna prywatna firma wogóle tego nie przestrzega.Potem kto winien.Oczywiście,że poszkodowany pracownik,a… Czytaj więcej »

jaslo
jaslo
2024 lat temu

tak pisze był reanimowany do przyjazdu karetki a w rzeczywistości nikt go nie reanimował

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x