PolitykaWiadomości

Poseł Bogdan Rzońca wiceprzewodniczącym Komisji Infrastruktury w Sejmie RP

Jednogłośnie wybrano wiceprzewodniczących Komisji Infrastruktury Sejmu RP. Zostali nimi Paweł Olszewski i Stanisław Żmijan z PO, Sylwester Chruszcz z Kukiz’15 oraz Artur Zasada i pochodzący z Jasła Bogdan Rzońca z PiS. Przewodniczącym Sejmowej Komisji Infrastruktury został wybrany Grzegorz Schreiber z PiS.

Poseł Bogdan Rzońca wiceprzewodniczącym Komisji Infrastruktury w Sejmie RP (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Dzięki tej decyzji parlamentarzysta z Jasła odniósł ogromny sukces w sferze politycznej. Będzie nie tylko pełnił funkcję w Komisji Infrastruktury, ale również w pracach Komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji, gdzie zasiadać będzie 39 posłów, w tym 20 z klubu PiS. Celem ich najbliższych prac będzie znalezienie odpowiedzi na pytanie, jakie kroki poczynić, aby administracja była sprawna, zaś kraj funkcjonował na tyle dobrze, żeby obywatele czuli się w nim bezpiecznie.

– Chciałbym powiedzieć, że czuję się ogromnie doceniony i wyróżniony. Moim priorytetem będzie z pewnością podjęcie właściwych i możliwie szybkich decyzji w związku z planowaną drogą ekspresową S19. Nie ukrywam, że zależy mi również na odbudowaniu infrastruktury kolejowej. Jednym z głównych założeń stało się dla mnie także wsparcie budownictwa mieszkaniowego szczególnie dla osób najbiedniejszych. Liczę na to, iż wraz z pozostałymi członkami komisji uda mi się dzięki realizacji wyznaczonych celów, zadbać o potrzeby miasta Jasła i całego Podkarpacia – komentuje Bogdan Rzońca.

Przypomnijmy, że podczas wyborów parlamentarnych, które odbyły się w dniu 25 października 2015 roku Bogdan Rzońca został po raz kolejny wybrany na posła. Otrzymał wówczas 28 356 głosów.
Wcześniej w wyborach do Sejmu RP VII kadencji w 2011 roku kandydując z tego samego okręgu wyborczego listy PiS zdobył mandat poselski, otrzymując 15 623 głosy.

(JM)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tommy
Tommy
2024 lat temu

Dośc istotna komisja, zobaczymy czy coś dla Jasła i naszego regionu uda sie ugrać

pamiętliwy
pamiętliwy
2024 lat temu

Pamiętaj Panie pośle co obiecywałeś… Za 4 lata znów wybory 🙂

IZA
IZA
2024 lat temu

Panie Pośle! Czekamy na efekty!

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

ja tam wolałbym priorytetowo wlot na autostradę w Pilźnie

Tommy
Tommy
2024 lat temu

Podkarpacie to ostoja pisu, zobaczymy czy sie odwzajemnią za to poparcie

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x