Wiadomości

Dwa lata w zawieszeniu na cztery dla Małgorzaty M., byłej posłanki z Jasła

Wyrok skazujący usłyszała dziś Małgorzata M. była posłanka z Jasła, oskarżona m.in. o przywłaszczenie ponad 104 tys. zł. na szkodę kancelarii Sejmu. Sąd Rejonowy w Jaśle uwzględnił wniosek byłej posłanki o skazanie jej bez prowadzenia rozpraw. Małgorzata M. zaproponowała dla siebie karę dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata.

Dwa lata w zawieszeniu na cztery dla Małgorzaty M., byłej posłanki z Jasła (fot. Renata Machnik)
Dwa lata w zawieszeniu na cztery dla Małgorzaty M., byłej posłanki z Jasła (fot. Renata Machnik)

Wcześniej Małgorzata M. potwierdziła, że nie czuje się winna zarzucanych jej czynów zwłaszcza, że w 2014 roku jej biura poselskie były kontrolowane i nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Jednak ze względu na pogarszający się stan zdrowia prosiła o wydanie wyroku bez przeprowadzania procesu, przyznała się do wszystkich trzech zarzucanych jej czynów i zobowiązała się do naprawienia szkody. Chodzi o 104 tysiące na rzecz kancelarii Sejmu i ponad 6 tys. dla prywatnego przedsiębiorcy. Wszystkie strony procesu zgodziły się na taki układ. Prokurator dorzucił jeszcze karę grzywny w wysokości 8 tys. złotych.

Małgorzata M. startowała w wyborach parlamentarnych z listy Ruchu Palikota, następnie za nadużywanie alkoholu podczas jednej z manifestacji została w członkostwie w partii zawieszona.

Radio Rzeszów

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x