MiastoWiadomości

Powiat Jasielski nominowany do Podkarpackiej Nagrody Samorządowej

Uroczystą paradą ulicami miasta rozpoczęły się obchody Dnia Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie. W minioną sobotę do stolicy województwa zjechali samorządowcy z całego Podkarpacia, aby odebrać nagrody i wyróżnienia w 11. edycji Podkarpackiej Nagrody Samorządowej. Wśród nich był także Adam Kmiecik, Starosta Jasielski.

Powiat Jasielski nominowany do Podkarpackiej Nagrody Samorządowej (fot. Starostwo Powiatowe)

Kapituła konkursowa oraz mieszkańcy gmin, miast i powiatów ocenili swoich gospodarzy za dobre zarządzanie, promocję miejscowości i wykorzystanie unijnych pieniędzy. Nagrody wręczono 28 maja br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, w Dniu Samorządu Terytorialnego.

Powiat Jasielski znalazł się wśród pięciu najlepszych w województwie nominowanych do Podkarpackiej Nagrody Samorządowej za rok 2010 w kategorii „powiat”. Wyróżnienie dla Najlepszego Starosty w Województwie Podkarpackim z rąk Mirosława Karapyty, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Andrzeja Reguły, Wicewojewody Podkarpackiego oraz Tadeusza Więcka, prezesa zarządu tygodnika Nowe Podkarpacie”, pomysłodawcy i współorganizatora konkursu odebrał osobiście Adam Kmiecik, Starosta Jasielski.

Powiat Jasielski nominowany do Podkarpackiej Nagrody Samorządowej (fot. Starostwo Powiatowe)

Cieszę się z tak dużego wyróżnienia. To zaszczyt znaleźć się wśród pięciu najlepszych powiatów. Pragnę serdecznie podziękować tym, którzy się do tego przyczynili, czyli wszystkim pracownikom Starostwa Powiatowego w Jaśle, pracownikom naszych jednostek oraz wszystkim tym, z którymi mieliśmy przyjemność współpracować. Ten sukces to wynik naszej wspólnej pracy – podkreśla Adam Kmiecik.

Powiat Jasielski nominowany do Podkarpackiej Nagrody Samorządowej (fot. Starostwo Powiatowe)

Za zasługi dla samorządności na poziomie ogólnopolskim Kapituła Konkursowa uhonorowała także Złotą Odznaką Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządu Terytorialnego profesora Michał Kuleszę, twórcę reformy samorządowej z 1990 roku.
Wyróżnione zostały także czasopisma samorządowe i strony internetowe. Przyznano również nagrody najpopularniejszym samorządowcom Podkarpacia i Podkarpackim Liderom Samorządności.

kliknij aby powiększyć

Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządu Terytorialnego przyznało nagrody dla najzdolniejszej młodzieży Podkarpacia. Otrzymał ją m.in. Wojciech Bosak, uczeń III klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle, pasjonat historii, laureat wielu olimpiad i konkursów. – Ta nagroda jest bardzo ważnym i przyjemnym podsumowaniem trzyletniej nauki w Liceum – cieszy się Wojtek.
Listy gratulacyjne z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego przysłali m.in.: Bronisław Komorowski, Prezydent RP oraz parlamentarzyści ziemi podkarpackiej.

Powiat Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
SS
SS
2024 lat temu

Należą się gratulacje i słowa uznania.Niemiej jednak chciałbym wiedzieć za jakie to osiągnięcia P.Kmiecik,Starosta jasielski dostał takie wyróżnienie.Póki co wymieniono wiele nazwisk i nic więcej.

dragoness
dragoness
2024 lat temu

Za niszczenie oświaty, a szczególnie szkolnictwa zawodowego pod dyktando PO. Zadajmy parę pytań na spotkaniu, które odbędzie się 2 czerwca o godz. 15 w sali konferencyjnej starostwa.

KONRAD
KONRAD
2024 lat temu

Jak Boga kocham nie wiem za co??? No to aż tak jest do bani na Podkarpaciu,że tu nagrody pchają?????? O rety!

darko
darko
2024 lat temu

w tej biednej krainie polandii tylko urzedasy maja czas na odznaczenia uroczystosci szlak czlowieka trafia

arni
arni
2024 lat temu

komuna i tyle. dziady i tyle

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x