MiastoWiadomości

Powiat Jasielski stawia na turystykę. Powstaną ścieżki rowerowe

Rada Powiatu w Jaśle jednogłośnie przyjęła uchwałę dotyczącą przygotowania wspólnego projektu pn. „ Wdrażanie wspólnych działań w zakresie rozwoju turystyki”. Liderem jest  Powiat Jasielski, zaś partnerami miasta: Jasło, Krosno, Truskawiec oraz Powiat Samborski.

Powiat Jasielski stawia na turystykę. Powstaną ścieżki rowerowe

Otworzyła się szansa w ramach współpracy transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina, aby aplikować o środki na budowę ścieżek rowerowych. Rozmowy o budowie tych ścieżek trwają od dłuższego czasu, teraz jednak pojawiła się możliwość na zdobycie środków. Byłby to niewątpliwie znaczący krok w rozwoju turystyki, udoskonalanie oferty turystycznej naszego powiatu, w tym także gminy Krempna – mówi Adam Kmiecik, Starosta Jasielski.

Powiat Jasielski stawia na turystykę. Powstaną ścieżki rowerowe (fot. Wojciech Żebracki, Jaslonet.pl)

Określone zostały już zadania, jakie będą realizować poszczególni partnerzy projektu. Powiat Jasielski odpowiedzialny będzie za budowę ścieżek rowerowych na odcinku Krempna – Ożenna. – W planie mamy budowę 3- metrowego traktu jezdnego oraz 1,5-metrowej ścieżki rowerowej. Jest to pierwszy znaczący krok w rozwoju ścieżek rowerowych na terenie naszego powiatu. Jest potrzeba opracowania dalszej koncepcji, więc myślę, że w najbliższym czasie powołam zespół geodezyjno – budowlano – turystyczny, który opracuje wstępną koncepcję przebiegu ścieżek rowerowych na terenie całego powiatu – dodaje Starosta.

Powiat Jasielski stawia na turystykę. Powstaną ścieżki rowerowe (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Władze Jasła odpowiedzialne będą za budowę ścieżek rowerowych na swoim terenie. Z kolei Krosno zaplanowało przebudowę Placu Papieskiego na cele rekreacyjne. Powstaną tam ciągi pieszo-jezdne i pieszo-rowerowe, ustawione zostaną ławki, zamontowane zostanie oświetlenie. Plac uzyska nowy wygląd także dzięki nasadzeniu drzew i krzewów ozdobnych oraz wykonaniu trawników dywanowych. Ukraiński Truskawiec odpowiedzialny będzie za budowę i oznakowanie alejek parkowych, a Samborska Rada Rejonowa za oznakowanie ścieżek rowerowych w Samborze.

Realizacja projektu planowana jest na lata 2013 – 2014, pod warunkiem uzyskania dofinansowania w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2007 – 2013.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ewa
ewa
2024 lat temu

Co za brednie-śmierdzi jak cholera asfaltem,nie ma łączności uczciwej ze światem,a turystykę rowerową odwalają.._oto rada ,niech to szlak trafi!

komar król
komar król
2024 lat temu

Wszędzie pełno tego pana Kmiecika

iouy
iouy
2024 lat temu

Niech robią, Jasło powinno się zmieniać. Czas stawiać na sport !

komar król
komar król
2024 lat temu

Ale o zasadniczej sprawie dla rodziny nie można zapominać.Chodzi o miejsca pracy

jaslanka
jaslanka
2024 lat temu

ten portal i inne jasielskie NIE DA SIĘ CZYTAĆ !!!!przestańcie się taK PODLIZYWAĆ posłom-osłom bo zwymiotuję na ekran…..

keller
keller
2024 lat temu

pozostały nam już tylko rowery -Jasło rozwija sie w szalonym tempie niedługo dogonimy Somalię … gdzie dodam wyjeżdżam aby zostać piratem..

CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

Tak porobić deptaki , ścieżki , a najlepiej strefy ja w Krakowie , czy Londynie, a pod urzędy i ratusz tylko na rowerkach { nie wypasionymi furami – zlikwidować parkingi } zamieniamy się w Chiny Ludowe !!!
!

Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x