MiastoWiadomości

Powiat otrzyma dofinansowanie na modernizację szkół

Zarząd Województwa Podkarpackiego ogłosił listę projektów wybranych do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014–2020. Na liście rankingowej, na miejscach 2. i 3., uplasowały się dwa projekty Powiatu Jasielskiego na dostosowanie infrastruktury placówek edukacyjnych Powiatu Jasielskiego do środowiska pracy zawodowej.

Powiat otrzyma dofinansowanie na modernizację szkół
Powiat otrzyma dofinansowanie na modernizację szkół

Zarząd Województwa Podkarpackiego w konkursie wniosków, które otrzymają dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 przyznał dofinansowanie 17 projektom. Projekty na liście zajmują miejsca zgodne z liczbą punktów przyznanych przez Komisję, od najwyższej do najniższej.

Obydwa projekty złożone przez Powiat Jasielski, uplasowały się wysoko na liście rankingowej, zajmując drugie i trzecie miejsce.

Projekty te mają na celu dostosowanie infrastruktury placówek edukacyjnych Powiatu Jasielskiego do środowiska pracy zawodowej oraz udoskonalenie poziomu kształcenia zawodowego – głównie praktycznego, co zwiększy szanse absolwentów na rynku pracy. W ramach projektów w sześciu powiatowych placówkach edukacyjnych zakupione zostanie m.in. wyposażenie pracowni edukacyjnych w nowoczesny sprzęt dydaktyczny, tworzący warunki zbliżone do rzeczywistego środowiska pracy zawodowej.

– Realizacja tych projektów pozwoli na dostosowanie systemu edukacji do aktualnych potrzeb, m.in. poprzez rozwój oferty kształcenia zawodowego zgodnie z potrzebami rynku pracy. Pracownie edukacyjne – w placówkach objętych projektami – wyposażone zostaną w nowoczesny sprzęt dydaktyczny, pozwalający na nabycie praktycznych umiejętności zawodowych. Wzmocniony zostanie również poziom kształcenia w zawodach deficytowych, co w znacznym stopniu zwiększy szanse absolwentów na rynku pracy i na ich zatrudnienie. – powiedział Mariusz Sepioł, Starosta Jasielski. – Łączna wartość obydwu projektów to ponad 6 mln zł. Chciałbym serdecznie podziękować Panu Wicewojewodzie Witoldowi Lechowskiemu za poparcie naszych starań o te środki. – dodał Starosta.

Projekt pn. „Dostosowanie infrastruktury placówek edukacyjnych Powiatu Jasielskiego do środowiska pracy zawodowej – część I” realizowany będzie w Zespole Szkół Technicznych, w Zespole Szkół nr 4 oraz w Centrum Kształcenia Praktycznego. Jego wartość to ponad 3 mln 110 tys. zł, z czego dofinansowanie ze środków unijnych stanowić będzie ponad 2 mln. 644 tys. zł.

Z kolei w ramach projektu „Dostosowanie infrastruktury placówek edukacyjnych Powiatu Jasielskiego do środowiska pracy zawodowej – część II” realizowanego w Zespole Szkół nr 3, w Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych oraz w Zespole Szkół Budowlanych dostosowana zostanie baza dydaktyczna do potrzeb praktycznej nauki zawodu za ponad 3 mln 288 tys. zł – przy dotacji 2 mln 792 tys. zł.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x