InwestycjeWiadomości

Powiat wyremontował blisko cztery kilometry drogi

Droga powiatowa Jasło-Brzyście-Osobnica, która została zniszczona podczas ubiegłorocznej powodzi, została odbudowana. Od kilku dni na odcinku czterech kilometrów, kierowcy mogą poruszać się bez utrudnień.

Powiat wyremontował blisko cztery kilometry drogi (fot. Wojciech Żebracki, Jaslonet.pl)

Koszt prac, które wykonywało Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle, wyniósł blisko 1 mln. 400tys. zł. Środki na odbudowe zniszczonej drogi zostały przyznane przez rząd, dzięki staraniom zarządu powiatu.

-Dla mieszkańców Osobnicy, Harklowej to ważny trakt komunikacyjny. Wiadomo było, że po ubiegłorocznej powodzi oraz strat liczonych w dziesiątkach milionów w całym powiecie jaasielskim ciężko będzie usunąć wszystkie szkody jakie spowodowały intensywne opady deszczu. Dziś ten blisko czterokilometrowy odcinek drogi to jedna z wizytówek naszego powiatu, bo prace zakończyły się dokładnie rok po powodzi. Następne dokumentacje na kolejne drogi są przygotowywane. – Mówi Adam Kmiecik, starosta jasielski

W ramach inwestycji zostały usunięte ubytki w asfalcie, poprzez nałożenie nowej nawierzchni, wykonano ścięcie i uzupełnienie poboczy.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zuzia
zuzia
2024 lat temu

W sobotę zamierzam oddać do użytku podjazd przed garażem. Zaczynam się bać, czy starosta nie wpadanie by go uroczyście oddać do użytku…

wf
wf
2024 lat temu

myślę o otwarciu lodówki i aż się boję; jak wyżej

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x