r e k l a m a
InwestycjeWiadomości

Powiat wyremontował blisko cztery kilometry drogi

Droga powiatowa Jasło-Brzyście-Osobnica, która została zniszczona podczas ubiegłorocznej powodzi, została odbudowana. Od kilku dni na odcinku czterech kilometrów, kierowcy mogą poruszać się bez utrudnień.

Powiat wyremontował blisko cztery kilometry drogi (fot. Wojciech Żebracki, Jaslonet.pl)

Koszt prac, które wykonywało Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle, wyniósł blisko 1 mln. 400tys. zł. Środki na odbudowe zniszczonej drogi zostały przyznane przez rząd, dzięki staraniom zarządu powiatu.

-Dla mieszkańców Osobnicy, Harklowej to ważny trakt komunikacyjny. Wiadomo było, że po ubiegłorocznej powodzi oraz strat liczonych w dziesiątkach milionów w całym powiecie jaasielskim ciężko będzie usunąć wszystkie szkody jakie spowodowały intensywne opady deszczu. Dziś ten blisko czterokilometrowy odcinek drogi to jedna z wizytówek naszego powiatu, bo prace zakończyły się dokładnie rok po powodzi. Następne dokumentacje na kolejne drogi są przygotowywane. – Mówi Adam Kmiecik, starosta jasielski

W ramach inwestycji zostały usunięte ubytki w asfalcie, poprzez nałożenie nowej nawierzchni, wykonano ścięcie i uzupełnienie poboczy.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
wfzuzia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zuzia
Gość
zuzia

W sobotę zamierzam oddać do użytku podjazd przed garażem. Zaczynam się bać, czy starosta nie wpadanie by go uroczyście oddać do użytku…

wf
Gość
wf

myślę o otwarciu lodówki i aż się boję; jak wyżej

Close
X