MiastoWiadomości

Powtórzone wybory w Ujeździe (Gmina Brzyska): Wygrywa Paweł Gołąb

Mieszkańcy wsi Ujazd w Gminie Brzyska ponownie wybierali swojego przedstawiciela do Rady Gminy, po tym jak w listopadowych wyborach samorządowych, członkowie komisji numer 11 wydali 214 kart do głosowania, a z urny wyjęli o jedną więcej.

Powtórzone wybory w Ujeździe (Gmina Brzyska): Wygrywa Paweł Gołąb

Kandydat, który zdobył w tym okręgu mandat radnego wygrał z konkurentem jednym głosem Pawła Gołąb i Ryszard Józef Żygłowicz uzyskali odpowiednio 90 i 89 głosów. Radym został Gołąb. Sąd Okręgowy w Krośnie uznał protest Ryszarda Żygłowicza i wybory zostały powtórzone. Do urn tym razem poszło 231 uprawnionych do głosowania. Stosunkiem 117 głosów do 112 wygrał ponownie Paweł Gołąb. Dwa głosy było nieważne.

– Cieszę się, że mieszkańcy mi zaufali, obiecuję ich godnie reprezentować i zapewniam, że będę współpracował z Radą Gminy oraz wójtem. Potrzeb jest wiele, stąd od razu zabieramy się do pracy – skomentował Paweł Gołąb, radny wsi Ujazd.

Do wyborów odniósł się również Rafał Papciak, wójt gminy Brzyska.

– 19 kwietnia to był ważny dzień dla mieszkańców wsi Ujazd. Ponownie wybierali swojego radnego i frekwencja była bardzo wysoka, co jednoznacznie wskazuje na to, że mieszkańcy podeszli do wyborów bardzo poważnie i skorzystali z możliwości decydowania, kto będzie ich reprezentował i dbał o ich tematy. Gratuluję radnemu Pawłowi Gołębiowi i wierzę, ze nasza współpraca będzie owocna – powiedział Rafał Papciak

Paweł Gołąb zostanie zaprzysiężony na majowej sesji Rady Gminy Brzyska.

Gmina Brzyska

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
szeryf
szeryf
2024 lat temu

O proszę – PKW powinno brać przykład z Ujazdu ;). Można? Można. Ciekawe, jakie tym razem przekręty w wyborach ogólnopolskich nam rząd szykuje?

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x