r e k l a m a
MiastoWiadomości

„Praca warta zachodu”

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie wspólnie z Wojewódzkim Urzędem Pracy i Okręgową Inspekcją Pracy przygotowuje cykl spotkań informacyjnych poświęconych możliwościom znalezienia bezpiecznej pracy za granicą – „Praca warta zachodu”.

„Praca warta zachodu”

Wakacje są okresem, kiedy najwięcej osób wyjeżdża za granicę i tam podejmuje pracę sezonową. Wiele osób szczególnie młodych poszukuje pracy stałej poza granicami Polski. Niestety z danych statystycznych wynika, że wciąż wiele z nich korzysta z ofert niesprawdzonych, przez co ponosi surowe konsekwencje takiego wyboru.

Decyzję o podjęciu zatrudnienia za granicą należy dobrze przemyśleć. Warto też właściwie przygotować się do takiego wyjazdu, by w przyszłości uniknąć kłopotów i rozczarowań. Dlatego, aby zwiększyć świadomość mieszkańców Podkarpacia, Wojewódzki Urząd Pracy wraz z Okręgową Inspekcją Pracy oraz Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie przygotowuje cykl spotkań informacyjnych poświeconych możliwościom znalezienia bezpiecznej pracy za granicą.

Spotkania odbędą się w czterech miastach województwa podkarpackiego: Przemyślu, Tarnobrzegu, Krośnie i Rzeszowie. Doradcy Eures z Wojewódzkiego Urzędu Pracy będą zachęcać do korzystania z sieci EURES tworzonej przez europejskie służby zatrudnienia, przedstawiciele Okręgowej Inspekcji Pracy wyjaśnią jakie prawa i obowiązki powinni przestrzegać pracownicy za granicą, natomiast policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie będą przestrzegać przed działalnością i metodami grup przestępczych, które oferują nielegalna pracę.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x