InwestycjeWażne wydarzeniaWiadomości

Przebudowa drogi Harklowa – Osobnica

Już niebawem ruszą prace przy przebudowie blisko 2,5 kilometrowego odcinka drogi na trasie Harklowa – Osobnica. Koszt zadania, które w części finansowane jest ze środków Wieloletniego Narodowego programu Przebudowy Dróg Lokalnych wyniesie około 2 mln 400 tys. zł.

Przebudowa drogi (fot. archiwum)

Przetarg na realizację inwestycji wygrała jasielska firma Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych sp. z .o.o. Termin zakończenia prac zaplanowano na połowę października tego roku. Szerokość drogi w Harklowej wynosi od 3,5 m – 5 m, podczas gdy w Osobnicy sięga blisko 4 m. Nawierzchnię w obydwu przypadkach stanowią mocno zniszczone już warstwy bitumiczne.

W ramach modernizacji zaplanowano więc korektę przebiegu drogi i jej poszerzenie do żądanych parametrów technicznych, ącznie z poszerzeniem granic pasa drogowego na terenie Harklowej. Na odcinku w Osobnicy przebieg samej drogi pozostanie bez zmian, będzie ona jednak poszerzona po obydwu stronach o 0,5 m. Projekt przebudowy obejmuje: odwodnienie korpusu drogowego, podbudowę, nawierzchnie, roboty wykończeniowe, oznakowanie dróg i urządzeń bezpieczeństwa ruchu oraz zieleń drogową.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tomek
tomek
2024 lat temu

Radny Sepioł potrafił tylko obiecywać a radny Kręcisz doprowadził do realizacji.Brawo Panie Kręcisz!

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x