InwestycjeWażne wydarzeniaWiadomości

Przebudowa drogi Harklowa – Osobnica

Już niebawem ruszą prace przy przebudowie blisko 2,5 kilometrowego odcinka drogi na trasie Harklowa – Osobnica. Koszt zadania, które w części finansowane jest ze środków Wieloletniego Narodowego programu Przebudowy Dróg Lokalnych wyniesie około 2 mln 400 tys. zł.

Przebudowa drogi (fot. archiwum)

Przetarg na realizację inwestycji wygrała jasielska firma Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych sp. z .o.o. Termin zakończenia prac zaplanowano na połowę października tego roku. Szerokość drogi w Harklowej wynosi od 3,5 m – 5 m, podczas gdy w Osobnicy sięga blisko 4 m. Nawierzchnię w obydwu przypadkach stanowią mocno zniszczone już warstwy bitumiczne.

W ramach modernizacji zaplanowano więc korektę przebiegu drogi i jej poszerzenie do żądanych parametrów technicznych, ącznie z poszerzeniem granic pasa drogowego na terenie Harklowej. Na odcinku w Osobnicy przebieg samej drogi pozostanie bez zmian, będzie ona jednak poszerzona po obydwu stronach o 0,5 m. Projekt przebudowy obejmuje: odwodnienie korpusu drogowego, podbudowę, nawierzchnie, roboty wykończeniowe, oznakowanie dróg i urządzeń bezpieczeństwa ruchu oraz zieleń drogową.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
tomek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tomek
Gość
tomek

Radny Sepioł potrafił tylko obiecywać a radny Kręcisz doprowadził do realizacji.Brawo Panie Kręcisz!

Close
X