MiastoWiadomości

Przed nami długi majowy weekend – zachowajmy rozsądek na drodze

To kolejny długi majowy weekend, który będzie inny niż zwykle. Już sam fakt panującej epidemii koronawirusa i związanych z tym przepisów nakłada na nas szereg obowiązków. Stopniowy powrót do normalności nie zwalnia nas ze stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Niezmiennie jednak w tym czasie należy spodziewać się wzmożonego ruchu zarówno pojazdów samochodowych, jak i motocykli. Policjanci drogówki będą czuwali nad bezpieczeństwem, aby na drogach Podkarpacia było spokojnie.

Przed nami długi majowy weekend. Pomimo epidemii koronawirusa funkcjonariusze spodziewają się wzmożonego ruchu na drogach.

W tym roku działania związane z przedłużonym weekendem rozpoczynają się w piątek-30 kwietnia, a skończą w poniedziałek-3 maja. W tym okresie nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwali policjanci ruchu drogowego, którzy zwrócą szczególną uwagę nie tylko na kierujących pojazdami, ale także na pieszych i motocyklistów.

Funkcjonariusze w trakcie kontroli drogowych będą sprawdzali wymagane dokumenty uprawniające do kierowania pojazdem, prawidłowość przewożenia pasażerów oraz dzieci w fotelikach, zwrócą uwagę na stan techniczny i wyposażenie auta oraz sprawdzą stan trzeźwości kierowcy. Będą także reagowali na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, a zwłaszcza przekraczanie dopuszczalnej prędkości czy nieprawidłowe wyprzedzanie.

Przypominamy także o ograniczeniach w ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton z wyłączeniem autobusów w dniach:

30 kwietnia 2021 w godzinach 18:00 – 22:00
1 maja 2021 w godzinach 8:00 – 22:00
2 maja 2021 w godzinach 18:00 – 22:00
3 maja 2021 w godzinach 8:00 – 22:00
W związku z obecną sytuacją, mundurowi zwrócą także uwagę na przestrzeganie obowiązujących obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.

Czas wolny oraz ładna pogoda będą sprzyjały spędzaniu czasu na wolnym powietrzu. Nie zapominajmy o obostrzeniach związanych z panującą pandemią. Pamiętajmy o stałych zasadach bezpieczeństwa, takich jak:

zachowania odpowiedniej odległości w przestrzeni publicznej od innych,
obowiązkowego zasłanianie nosa i ust w miejscach publicznych,
ścisłego przestrzeganie zasad sanitarnych.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x