MiastoWiadomości

Przed pierwszym dzwonkiem

We wszystkich jasielskich szkołach i przedszkolach podległych burmistrzowi miasta zostały podczas wakacji przeprowadzone większe lub mniejsze remonty przygotowujące placówki do przyjęcia przedszkolaków i uczniów.

Przed pierwszym dzwonkiem (fot. UMJ)

Szacunkowe koszty wszystkich robót wynoszą około 165 tys. zł, a część środków pochodzi z uzyskanego przez Miasto dofinansowania z programu „Pomoc państwa w zakresie dożywiania”.

Przeprowadzone w placówkach prace miały charakter remontowo-konserwacyjny, a do najbardziej kosztownych zadań należał remont przeprowadzony w Przedszkolu Miejskim nr 1, gdzie na potrzeby kuchenne zamontowano windę do transportu posiłków. W Przedszkolu Miejskim nr 3 zainstalowano piec konwekcyjno-parowy, w Gimnazjum nr 1 wymieniono instalację wodno-kanalizacyjną w kuchni, a w Zespole Szkół Miejskich nr 3 przeprowadzono remont stołówki.

W Szkole Podstawowej nr 2 zagospodarowano miejsce na plac zabaw dla dzieci (część środków pochodzi z przeprowadzonej przez rodziców zbiórki) oraz wyremontowano salę gimnastyczną, natomiast w Szkole Podstawowej nr 7 przeprowadzono remont zaplecza kuchennego.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bhp
bhp
2024 lat temu

placówką wychowawczą,duchową,modlitewną są świątynie.Pozwolę chwilę zatrzymać się przy wykonanych remontach OO.Franciszkanów.Otóz jedna zasadnicza uwaga związana z tzw osuszaniem zachodniej nawy. Z postawionego rusztowania wykonano w kilku segmentach stropu wybudowanego z cegły m-dą łukową po dwa otwory średnicy ok.20 cm.Nie trzeba się tutaj robić mentorem ażeby zauważyć,iż bez wątpienia nastąpiło znaczne osłabienie konstrukcji i stropu i zwieńczen zespalających ściany.Unormowania prawne nie tylko dopuszczają ale nakazują wykonanie kratek wentylacyjnych ale wyłacznie w szczytowych ścianach bocznych.Należy zauważyć,iż świątynie są naszym wspólnym dobrem,łożymy na ich utrzymanie,przebywamy w nich,stąd też i uwagi nt.ich bezpieczeństwa powinny być normalnością.

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x