MiastoWiadomości

Przedszkola miejskie przygotowują się do przyjęcia dzieci

Miasto Jasło przygotowuje się do otwarcia swoich przedszkoli zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej (MEN) oraz wytycznymi Ministerstwa Zdrowia (MZ) i Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS). Od 6 maja, po przeprowadzonych konsultacjach z dyrektorami placówek oraz po rozmowach z rodzicami, w 7 placówkach spośród 11, pojawi się 105 przedszkolaków.

Miasto prowadzi 11 przedszkoli oraz 1 oddział przedszkolny przy szkole podstawowej, w sumie do wszystkich oddziałów łącznie uczęszcza 1034 dzieci. Zgodnie z wytycznymi GIS (w grupie może przebywać do 12 dzieci z tym, że minimalna przestrzeń do wypoczynku, zabawy i zajęć dla dzieci nie może być mniejsza niż 4 m kw na jedno dziecko i opiekuna) do przedszkoli miejskich może zostać przyjętych w tym okresie maksymalnie 422 dzieci.

– Wszystkie nasze placówki przygotowują się na przyjęcie dzieci od 6 maja. Niemniej jednak do czterech z nich nie zgłosiło się żadne dziecko. Obecnie ustalamy w przedszkolach szczegółową organizację pracy i zasady ochrony zdrowia oraz dopracowujemy wszelkie niezbędne procedury – mówi Elwira Musiałowicz-Czech, zastępca burmistrza Jasła i dodaje, że: – Z pomocą naszych dyrektorów i nauczycieli przeprowadziliśmy rozmowy z rodzicami, tak by dokładnie wiedzieć ilu spośród nich deklaruje chęć powrotu swojego dziecka do przedszkola od tego terminu.

Od 6 maja w Przedszkolu Miejskim nr 1 – pojawi się 13 dzieci, w Przedszkolu Miejskim nr 2 – 12 dzieci, w Przedszkole Miejskim nr 3 – 7 dzieci, Przedszkolu Miejskim nr 6 – 13 dzieci, w Przedszkolu Miejskim nr 10 – 14 dzieci, w Przedszkolu Miejskim nr 11 – 13 dzieci, w Przedszkolu Miejskim nr 9 – 24 dzieci, a w Przedszkolu Miejskim nr 13 – 9 dzieci.

Zgodnie z wytycznymi, do przedszkoli przyjmowane są dzieci rodziców bądź opiekunów, obydwojga pracujących (w tym samotnie wychowujących dziecko), niemających możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Spośród nich pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Informacje dotyczące szczegółowych procedur i zasad funkcjonowania przedszkoli przygotowują dyrektorzy poszczególnych placówek. Zostaną one umieszczone na stronach internetowych przedszkoli.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x