MiastoWiadomości

Przedszkolaki z wizytą w komendzie

Wczoraj przedszkolaki z Zarzecza odwiedziły jasielską komendę Policji. Grono zwiedzających liczyło ponad 20 osób. Funkcjonariusze przygotowali dla nich wiele atrakcji. Mali goście między innymi zwiedzili budynek komendy, dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać się po drogach, a na koniec mogli usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu i motocykla.

Przedszkolaki z wizytą w komendzie

Policjanci zespołu do spraw nieletnich bardzo często uczestniczą w różnego rodzaju działaniach i akcjach, których celem jest podnoszenie świadomości dzieci w zakresie ich bezpieczeństwa oraz różnego rodzaju zagrożeń, z którymi mogą się spotkać w życiu codziennym. Zazwyczaj spotykają się z najmłodszymi w szkołach. Wczoraj to jednak dzieci odwiedziły policjantów.

Przedszkolaki z wizytą w komendzie

Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania budynku komendy. Następnie aspirant Anna Śnieżek z zespołu do spraw nieletnich przeprowadziła pogadankę z maluchami na temat bezpiecznego zachowania się na drodze. Kolejnym punktem programu był pokaz sprzętu policyjnego oraz elementów wyposażenia policjanta. Największą jednak frajdą dla zwiedzających była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu i motocykla policyjnego, który miał uruchomione sygnały świetlne i dźwiękowe.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x