Wiadomości

Przekazali młodzieży dar życia

Spotkania takie jak to w Zespole Szkół nr 2 w Jaśle mają szczególne znaczenie. Młodzież może spotkać się z osobami, które dzięki innym osobom zawdzięczają życie. O czym mowa? O transplantacji.

Temat ten jest nadal kontrowersyjny wśród mieszkańców Jasła a przecież każdy z nas może zostać zarówno biorcą jak i dawcą.

Spotkanie z młodzieżą odbyło się pod hasłem „Transplantacja – dar życia.” Prelekcję otworzyła koordynator ds. transplantacji mgr Ewa Zawilińska, która przybliżyła uczniom czym jest transplantacja. Następnie młodzież oglądnęła film pokazujący zalety tego rodzaju terapii.

O swoich doświadczeniach z zebranymi podzieliły się też dwie osoby, u których wykonano przeszczep nerki. Młodzi ludzie mieli okazję zadać nurtujące ich pytania dotyczące tego tematu.

Na koniec głos zabrał O. Jacek Orzeł , który opowiedział zebranym o darze serca jakim według nauki Kościoła jest niewątpliwie wyrażenie woli na przeszczep swoich narządów i tkanek  po śmierci. O. Jacek podkreślił też, że taki gest jest największym przejawem miłości do drugiego człowieka.

Po spotkaniu wszystkim uczestnikom zostały rozdane oświadczenia woli, w których można wyrazić swoją zgodę na pobranie tkanek i narządów w razie nagłej śmierci. 

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Fot. powiat Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jazzz
Jazzz
2024 lat temu

bardzo dobra inicjatywa..POpieram serdecznie.

Zobacz także
Close
Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x