Ważne wydarzeniaWiadomości

Przetacznik zarzuca Czerneckiemu podobne hasło wyborcze

Hasło wyborcze Janusza Przetacznika w wyborach na burmistrza brzmi – „Burmistrz dla Jasła”, podobne hasło „Burmistrz dla Jaślan” ma kandydat komitetu Jaślanie Andrzej Czernecki. W czym widzi problem Janusz Przetacznik?

Janusz Przetacznik, lider KWW Forum Jasielskie (fot. W. Żebracki)
Janusz Przetacznik tłumaczy, że Czernecki do niedawna posługiwał się hasłem „Doświadczenie gwarancją sukcesu”, które można było zobaczyć na plakacie na portalu facebook.
–  W dniu wczorajszym na tej samej stronie ukazał się plakat „Andrzej Czernecki burmistrz dla Jasła”, czyli identycznie jak plakat i hasło Janusza Przetacznika – mówił kandydat na burmistrza.
Mimo, że na plakacie Andrzeja Czerneckiego  wyraźnie jest napisane  „Burmistrz dla Jaślan” Przetacznik mówił:
– Jest to sygnał dla wyborców. Czy od tego powinno się zaczynać kampanię wyborczą? To jeśli tak wygląda kampania wyborcza, to jak będzie wyglądać kolejna kadencja władz samorządowych Andrzeja Czerneckiego i radnych pochodzących z komitetu Jaślanie? – pytał prezes.
Jasło = Jaślanie?
Pełnomocnik KWW Jaślanie Krzysztof Czeluśniak twierdzi, że nie widzi problemu, ponieważ hasła różnią się od siebie, bo w jednym mówi się o Jaśle, w drugim o Jaślanach. A to jego zdaniem nie jest zbieżne.
Moim skromnym zdaniem, pan Przetacznik mówi w swoim haśle o budynkach, o Jaśle a my pochylamy się nad problem człowieka, jesteśmy dla ludzi. Jest komitet wyborczy Jaślanie, burmistrz dla Jaślan i radni dla Jaślan – tłumaczy Czeluśniak.
Odpiera również zarzut o zmianę haseł wyborczych, twierdząc, że komitet tuż po swojej rejestracji przygotował dla Czerneckiego trzy hasła wyborcze. Dwa z nich zostały ujawnione, trzecie poznamy w wkrótce. Czeluśniak podkreśla także, że zdumiewające jest, iż kandydat Forum uzurpuje sobie prawo do bycia „dla” Jasła czy Jaślan.
Jeśli ktoś twierdzi, że pod pojęciem Jasła, którego my używamy w naszym haśle wyborczym mieści się tylko substancja martwa to jest niestety w błędzie, bo pod pojęciem Jasła ustawodawca ujął przede wszystkim mieszkańców Jasła, bo to oni głosują – odpowiada Bogdan Kalityński członek sztabu wyborczego Forum Jasielskiego
I dodaje:
Użycie określania, że pod pojęciem miasta Jasła są tylko budynki, ulice i place jest stwierdzeniem osoby mającej poczucie humoru, nie chcę twierdzić, że mającej ograniczone spojrzenie na pewne zagadnienia prawne.
Janusz Przetacznik, lider KWW Forum Jasielskie (fot. W. Żebracki)
Chcą „wjechać” do rady na popularnym nazwisku?
Forum przytacza inną budzącą ich zdaniem wątpliwości praktykę komitetu Jaślanie. Na radnego z ramienia Jaślan i Forum starują panowie Andrzeje Dybasie, lecz ten bardziej znany (wiceprzewodniczący Rady Miasta) pochodzi z komitetu Janusza Przetacznika. Forum twierdzi, że na ulotkach wyborczych konkurencji, Dybaś prezentowany jest bez zdjęcia i dodatkowych informacji, dlatego wyborca może nie wiedzieć, na kogo głosuje.
Jeśli Andrzej Dybaś pokazywany jest na stronie internetowej (Jaślan – red.) bez żadnych dodatkowych informacji, czyli śmiem twierdzić, że podszywa się pod nazwisko kandydata zgłoszonego przez Forum Jasielskie – mówi Przetacznik.
Również na swoich listach Forum ma kandydatkę o takim samym imieniu i nazwisku jak radna powiatowa Justyna Gorczyca, kandydatka PSP. Mimo to, Przetacznik twierdzi, że w materiałach wyborczych jest pełna informacja na temat kandydatki Forum a nie tylko imię i nazwisko.
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
48 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
WYBORCA
WYBORCA
2024 lat temu

Wszystkie te hasełka sobie w oko wsadźcie i poszukajcie głupszych od siebie….

wiepis
wiepis
2024 lat temu

wiem z autopsji, że Przetacznika zawsze bardziej interesowały budynki niż ludzie

Jan
Jan
2024 lat temu

Jeszcze nic nie zrobił a, już wszczyna awanturę

esrt
esrt
2024 lat temu

przetacznik daj sobie spokój wąsaczu możesz pluc na czelusniak my i tak naniego zagłosujemy cała rodzina z szajnochy

PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

A kogo obchodzą spory między przedstawicielami jasielskiego planktonu politycznego? 😀

Wasz wyborca
Wasz wyborca
2024 lat temu

Ot i cała polityka. Nie ważny program, ważne żeby się kłócić . Brawo Panowie! jeszcze się nie zaczęło a trwa jakby się nigdy nie skończyło! A może byście tak blogi założyli i opisywali swoje spostrzeżenia, realny program naprawy czy udoskonalenia Jasła / Jaślan. Bo ja tez mogę powiedzieć i obiecać [to nic nie kosztuje] że każdemu dam mieszkanie i samochód dorzucę do tego co by śmigać po obwodnicach i wszyscy co wyjechali wrócą. Tylko może jakieś konkrety – jak zamierzacie spełniać obietnice, których pada tysiące przed wyborami. Panowie ja bym chciał poczytać w końcu jak wy widzicie rozwiązywanie problemów a… Czytaj więcej »

.
.
2024 lat temu

A ten Dybaś, to przypadkiem nie Dyzio przebrany w milicyjny mundurek :))) wtedy nikt różnicy nie zauważy !

madziulaG
madziulaG
2024 lat temu

Dyzio nie ma „ograniczonego spojrzenia” – on ma spojrzenie szerokie jak kosmos – w końcu skończył jasielską „szkołę dla pilotów” :))

wedto
wedto
2024 lat temu

pan czeluśniak pomagał nam przy powodzi a przetacznik ? pomaga ale pani kurowskiej wspierajac ją w radzie

robert s,
robert s,
2024 lat temu

ja Justynę Gorczycę znam jedną od lat – chodziłem z nią do przedszkola na słowackiego blondynka sympatyczna a o drugiej pierwsze słyszę…
pozdrowienia dla J.:)

Klaudiusz
Klaudiusz
2024 lat temu

Przetacznik,Czarnecki i Górczyk,a nawet pośrednio kandydat z PO cztery lata temu razem grasowali w wyborach jako komitet wyborczy Porozumienie Samorządowe Prawicy.Mieli ten sam program.Przegrali z p. Kurowską…Dlatego nie dziwi mnie fakt,że wszyscy ww to samo gadają ,piszą,i tymi samymi wersetami mamią ogłupiałych wyborców.Oni walą co wtedy narysowali.Te same mają programy,a różnią się tylko tym,że każdy chce żreć ze żłoba oddzielnie, chwaląc swój pióropusz…O czym więc dyskusja? To zapewne dorada mistrza ceremonii-Czeluśniaka…Być za wszelką cenę u koryta-to program papug w klatce.

maniek
maniek
2024 lat temu

I wszystko jest OK. Tamten występuje z komitetu JAŚLANIE i ma „Burmistrz dla Jaślan” a Pan Przetacznik z FORUM ma „Burmistrz dla Jasła” – o co tu robić znowu awanturę Panie Kandydacie Przetacznik ? Mnie jako wyborcy to nie robi! A co nie może kandydować dwóch Andzrejów Dybasiów? A iluż to startowało Zająców Stanisławów i ilu startuje i co z tego? Państwo kandydaci na rdnych i Burmistrzów- podawajcie konkrety swojej kampanii a nie pokazujcie swoje pieniactwo- dotyczy to wszystkich i każdego z osobna. TO INTERESUJE WYBORCĘ! Np. Pan Baniak już się wypowiedział mówiąc cyt.”Obiecuję, że nic nie obiecuję ” czyli… Czytaj więcej »

CHORE PAŃSTWO!!!
CHORE PAŃSTWO!!!
2024 lat temu

Czy to ma być kasting na najlepsze zdjęcie , czy znajdzie się ktoś, kto podejmie się zlikwidować dysproporcje {tzw. Polskę B, C, D , czy E} i stworzyć godziwe { humanitarne} warunki życia młodym , oraz poprze to odpowiednimi gwarancjami. Czy nadal mamy wegetować w tej pseudodemokracji i humanitarnym niewolnictwie …???

Neron
Neron
2024 lat temu

Panie Klaudisz kiepski redaktorzyno staraj się przynajmniej być obiektywnym bo pan JANUSZ PRZETACZNIK 4 lata temu nie startował w żadnych wyborach to jak mógł przegrać.Ty pewnie chcesz żreć z żłobu Maryji dlatego liżesz jej 4 litery

tenben
tenben
2024 lat temu

„Jasło = nieruchomości” – tylko umysł jakiegoś kompletnego kosmity, pokroju Dyzia, mógł coś takiego wydedukować :))) buehehehe
Czernecki zerżnął hasło od Przetacznika i teraz się głupio tłumaczą.

do "wedto"
do "wedto"
2024 lat temu

ale pie……sz! po pierwsze – Przetacznik nie jest członkiem rady miasta, po drugie – zarząd spółdzielni mieszkaniowej w czasie powodzi całe dni spędzał na zatopionych osiedlach koordynując akcję wywodzenia śmieci itp. – wiem bo sam na Szajnochy wielokrotnie z nimi rozmawiałem – pracowali tam od rana do wieczora.
A Dyzio wtedy był najbardziej widoczny w mediach bo taką ma naturę – byle wepchać się przed kamery

SOS
SOS
2024 lat temu

Walka na hasła dwóch „tytanów”,bo z dotychczasowej ich działalności dla Jasła pożytek zerowy

strażak
strażak
2024 lat temu

widać Dyziu musi uczyć się od lepszych bo sam nie radzi sobie z układaniem haseł wyborczych 🙂

RZ
RZ
2024 lat temu

Pan Przetacznik przez kilkanaście lat pokazał, że nie liczy się ze zdaniem ludzi mieszkających w blokach. Co wymyśli to bez względu na koszty i na to czy spółdzielcy mają pieniądze, czy nie i tak wprowadzi i trzeba za to płacić. Moja rodzina i sąsiedzi o tym Panu mają wyrobiona jak najgorszą opinię.

do autora artykułu
do autora artykułu
2024 lat temu

Panie Kubo – chyba zapomniał Pan zadać Czeluśniakowi kilku ważnych pytań. Np. dlaczego „wpadli na pomysł” hasła „Burmistrz dla Jaślan” akurat kilka dni po tym jak swoje hasło („Burmistrz dla Jasła”) ogłosił Przetacznik? Trochę to dziwny zbieg okoliczności – tym bardziej że wcześniej na stronie internetowej „Jaślanie” mieli inne hasło i je podmienili. Panie Kubo – jako politolog z dyplomem powinien Pan wiedzieć „w czym widzi problem Przetacznik?”. Gdyby w ostatniej kampanii Komorowski kilka dni po ujawnieniu hasła Kaczyńskiego ogłosił np. slogan „Polacy są najważniejsi” 😉 to czy Kaczyński nie zwołałby konferencji prasowej?? Jako politolog powinien Pan z łatwością zauważyć… Czytaj więcej »

Klaudiusz
Klaudiusz
2024 lat temu

Neron! Co ty możesz wiedzieć o tym kto z kim i jak startował,skoro wiesz lepiej.Np. to ,ze liżę d… obecnej burmistrz.Słowo obiektywizm-poczytaj w encyklopedii co znaczy.I tyle!

kika
kika
2024 lat temu

Panowie! Dajcie dupie siana i stwórzcie blok, który może wygrać z tą kobietą. Dla mnie nie istotne jest który z Was wygra, byleby nie była to ta „baba”.Każdy z Was jest o niebo lepszy od niej pod każdym względem więc zjednoczcie siły i walczcie, a nie spierajcie się o duperele.

zuzia
zuzia
2024 lat temu

Jak ja uwielbiam czytać o walkach tych pudelków miniaturek, które usiłują udawać rotweilery 😛

JASLAK
JASLAK
2024 lat temu

czarnecki i tak nie bedzie panie przetacznik kto by na niego glosowal zeby znowu sprowadzil do pracy w jasle cally dolny bslask dosc i koniec tego

BCGPZ
BCGPZ
2024 lat temu

Rozsądny Baniak stworzył tą piątkę na piątkę i tak zostanie, żeby Mysia dostała lanie. HI,hi,hi

smialy
smialy
2024 lat temu

Andrzej Czernecki – Burmistrz dla „Jaślan” – czyli dla Dyzia i jego bandy

Neron
Neron
2024 lat temu

Klaudiuszku biedna redaktorzyno z WJ gdybyś miał odrobinę honoru (bo obiektywizm widać po twoich postach HA,HA ] przyznałbyś się do błędu wystarczy poczytać wyniki wyborów PKW z 2006.Kłamco ,krętaczu po prostu wredna świnio liż dupsko to dalej

Mike38
Mike38
2024 lat temu

Głupie dyskusje i tak zagłosuje na tego co trzeba reklama innym ciołkom nie pomoże a tym bardziej co już na necie się żrą

stary
stary
2024 lat temu

to jest odejscie od arogancji wladzy w/g pana przetacznika

Klaudiusz
Klaudiusz
2024 lat temu

Bywają i chamy na tym portalu czego przykładem jest pajac o psim zawołaniu-„Neron”

dae
dae
2024 lat temu

mówcie co chcecie ale Jaślanie wygraja

Neron
Neron
2024 lat temu

idz i szczekaj Klaudiuszu może coś wyszczekasz u Maryji

do "stary"
do "stary"
2024 lat temu

To co pokazali Czernecki i Czeluśniak to jest właśnie AROGANCJA!!! Po prostu sobie zap….li hasło wyborcze konkurencji – bo im wszystko wolno! I co – według Ciebie Przetacznik powinien im za to jeszcze podziękować??
Niech Pan walczy z arogancją Panie Januszu! Prawdziwi Jaślanie są z Panem!

sniper
sniper
2024 lat temu

Prawie wszyscy moi znajomi będą głosować na Przetacznika. Ja też nie widzę nikogo lepszego dla Jasła. Przetacznik na Burmistrza!

stary
stary
2024 lat temu

do stary arogancja jest tez twoje wystapienie pieniaczu
czyzbys byl pociotkiem pana przetacznika skoro nie masz odwagi napisac swojego nicku

wiepis
wiepis
2024 lat temu

A może z tym hasłem było odwrotnie, tworzenie banerów to proces długotrwały,a Komitety Wyborcze do ostatniej chwili zwlekają z ujawnieniem haseł i programów. Przetacznik o dzień wcześniej ujawnił swoje hasło wyborcze i teraz robi szum wokół swojej osoby zarzucając kradzież hasła Czerneckiemu. I o to właśnie chodzi, jest nowy news i nowe zdjęcia Przetacznika, ale tym razem za darmo.

młody
młody
2024 lat temu

do „stary”: ujawniłem swój nick tak jak chciałeś :))) a Ty, czyżbyś był ujkiem Dyzia skoro masz nick „stary”? 🙂
widzę, że niektórzy jeszcze nie odłożyli dopalaczy… :))) „stary” – nie bierz tego świństwa 🙂

Steven
Steven
2024 lat temu

wiepis: gdyby babcia miała wąsy…
przetacznik ujawnił swoje hasło na stronie internetowej już w zeszłym tygodniu (wiem bo widziałem) – czyli dobrych parę dni przed czerneckim a baner można zrobić teraz w jeden dzień!
sprawa jest prosta – dyziu nie ma wystarczającego „potencjału intelektualnego” do stworzenia dobrego hasła to sobie pożyczył od konkurencji 🙂

wiepis
wiepis
2024 lat temu

do Steven nie wydaje mi się, żeby hasło ” Burmistrz dla ……………” w trakcie trwania wyborów samorządowych wymagało jakiegokolwiek „potencjału intelektualnego”, równie dobrze wszyscy kandydaci mogliby się tak samo reklamować. Wybory są organizowane w całej Polsce i wielu miastach wybiera się Burmistrza dla tego właśnie miasta i jego mieszkańców. Robienie jednak z tego zadymy to już polityka i darmowa reklama. Nieważne ile trwa zrobienie banera, hasła i programy nie wymyśla się na poczekaniu, poza tym programy poszczególnych komitetów są do siebie podobne i to nie powód, żeby innym zabraniać publikowania, tylko dlatego, ze ogłosiło się je wcześniej. W dzisiejszym świecie… Czytaj więcej »

jaro
jaro
2024 lat temu

do „wiepis”: Jestem rodowitym Jaślaninem – obecnie pracuję w Krakowie w branży reklamowej. Piszę to nie jako Jaślanin ale jako osoba która uczestniczyła już przy układaniu kilku sloganów reklamowych. Tak kolego – „uczestniczyła” – bo układanie sloganów (szczególnie tych wydawałoby się najprostszych) to ciężka praca całych zespołów ludzi. W związku z tym uważam, że każda kradzież hasła reklamowego powinna być stanowczo piętnowana! Jestem przekonany, że gdyby taka akcja jak ta z Przetacznikiem i Czerneckim miała miejsce w Krakowie to nie musieliby zwoływać żadnej konferencji prasowej – a i tak o sprawie już by trąbiły TVN24 i Polsat News. Po prostu… Czytaj więcej »

g.i.joe
g.i.joe
2024 lat temu

tylko janusz może wygrać z maryśką! przetacznik na burmistrza!

szkoda gadać
szkoda gadać
2024 lat temu

Kiepski z ciebie fachman „jaro”, że nie znalazłeś tych haseł w necie…jest ich wiele…starczy w cudzysłów hasło wpisać…
„piszę to jako nie jaślanin..” skomentuję to tak: HA HA HA…podam ci proste hasło dla ciebie: BURAK Z KRAKOWA…zanalizuj je…

szajnochy street
szajnochy street
2024 lat temu

brawo „jaro”! W końcu ktoś na tym forum napisał parę rozsądnych zdań. Przetacznik rulez!

Maguś33
Maguś33
2024 lat temu

widzieliście już nowy filmik „Jaślan” na którym produkują się ich wszyscy kandydaci na radnych? dziwnym trafem zabrakło znowu ich podróbki „Andrzeja Dybasia” 🙂 ten gość w ogóle potrafi mówić?? ciekaw jestem czy jak go wybiorą do rady miasta to czy będzie łaził na sesje z workiem na głowie? 🙂 buehehe

hao
hao
2024 lat temu

do jaro: „ciężka praca całych zespołów ludzi”, wiesz bez obrazy, bo sam mam firmę reklamową i również znam się na zasadach pisania tekstów perswazyjnych i wiem jak używać słówek „dla/nie/ale/a/ itp..” (dwa kierunki „reklamowe” na studiach) , ale chyba mocno przesadzasz. A może nad wymyślaniem sloganu faktycznie w Krakowie muszą pracować tabuny ludzi… i dlatego tyle to kosztuje. A może w Jaśle żyją inteligentniejsi ludzie i radzą sobie z pracą za czterech… A może krakowski pijar bazuje na lepszym PR niż na lepszym warsztacie… Oczywiście zgadzam się, że „Doświadczenie gwarancją sukcesu” to jest hasło zupełnie bezpłciowe, bezosobowe i nie wywołujące… Czytaj więcej »

hao
hao
2024 lat temu

I jeszcze moje trzy grosze: Czy to hasło było zastrzeżone? Nie? No to do kogo pretensja? No nie wierzę… duża firma w Krakowie, która jak sądzę policzyła sobie za taką kampanię swoje pieniądze, nie zabezpieczyła w żaden sposób hasła? Cóż za brak profesjonalizmu :PPP Wszak wiemy, że przy wyborach prezydenckich kandydaci zastrzegali sobie ów hasła. Kosztuje to znów nie taki majątek, ok. 1000 zł (przynajmniej mniej więcej tyle kosztowało chyba 4 lata, nie znam akt. ceny). I ktoś napisał bardzo słusznie: taka właśnie w Polsce polityka. Wykłócić się, ale nie dogadać. P.S. Oczywiście sam bym podobnie zrobił, gdyby mi hasło… Czytaj więcej »

obserwator
obserwator
2024 lat temu

przestańcie sie zajmować gupotami a zacznijcie mówić o dawaniu pracy ludziom

cialis professional
cialis professional
3 lat temu

cialis tablets/capsules
cialis 20 mg
cialis side effects
– nebenwirkungen cialis 5 mg tableten
cialis 20mg pills search

Back to top button
48
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x