r e k l a m a
Wiadomości

Przybyło słuchaczy Uniwersytetowi Trzeciego Wieku

Z początkiem października studenci rozpoczęli nowy rok akademicki. Wczoraj w ławach uczelnianych już po raz czwarty zasiedli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Inauguracja roku odbyła się w Podkarpackiej Szkole Wyższej.

Podkarpacka Szkoła Wyższa
W tym roku akademickim na zajęcia zapisała się rekordowa ilość słuchaczy – prawie 200 osób. Rektor PSW prof. Stanisław Polański nie kryje zadowolenia z tak dużej popularności uczelni wśród osób starszych. Podkreśla, że gdy ruszał UTW zainteresowanych było 40 osób, teraz jest ich pięć razy więcej.
To cieszy – mówi Polański. Gdy jestem i są zajęcia to frekwencja jest duża. Stąd jeden jedyny wniosek się nasuwa, że powołanie tego uniwersytetu było przedsięwzięciem znakomitym – przekonuje rektor.
Stanisław Polański, rektor PSW
Zajęcia na UTW odbywają się raz w tygodniu, prowadzone są przez kadrę naukową. Seniorzy chętnie biorą udział w wykładach oraz zajęciach dodatkowych (kursach komputerowych, językowych czy np. lekcjach pływania).
Jednak nie samą nauką człowiek żyje, o czym przekonują sami studenci, dla których spotkania mają również charakter towarzyski.
Mam ogromną satysfakcję i z tego czerpię siły, że dajemy sobie, naszym rówieśnikom, uśmiech i wsparcie. Jesteśmy tu razem, pokonamy wszelkie trudności. Będziemy zawsze twórczy i aktywni, aby nie być ciężarem społeczeństwa i swoich własnych rodzin – mówi Irena Becla, inicjatorka powołania w Jaśle Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Wiedza wyniesiona z uczelni pozwala studentom nadążać za ciągle zmieniającą się rzeczywistością oraz za młodym pokoleniem.
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

11
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
kobietarozwójpsychiatrawanda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
MłodziGniewni
Gość
MłodziGniewni

Jest nikla nadzieja, że pani z pierwszego rzedu czegoś się nauczy.

rozwój
Gość
rozwój

Idealni studenci – nie szukają pracy po skończeniu studiów, nie domagają się rozwoju miasta – wystarczy dobry chodnik do kościoła i przychodni, stanowią dobry i karny elektorat. Nic tylko żyć nie umierać! Takim studentom pasi obecna władza i odwrotnie. Na miarę aspiracji. Nie znaczyto, że nie należy uczyć się w starszym wieku – przyszłość i rozwój tego miasta, z całym szacunkiem, należy do innych do innych studentów – tych pouczanych o obowiązku obecności na mszy. Czy tylko to władza ma im do przekazania? Co jeszcze im zaoferuje? Dobre drogi – aby wygodnie było wyjechać z miasta pozbawionego ofert godziwej pracy?… Czytaj więcej »

kobieta
Gość
kobieta

MłodziGniewni
Teraz jesteś młody , ale „za chwile” będziesz stary i co?
Będziesz siedział w rozdeptanych kapciach przez TV i pił piwo??
Rozumy ci przez to nie przybędzie…a wręcz………
Ja im wtóruje i jestem pełna podziwu i uznania…..
Mam nadzieje, że jak będę w ich wieku też będę tak pożytecznie i przyjemnie spędzać czas…

psychiatra
Gość
psychiatra

Czy nowy rok rozpoczęli od mszy?

wanda
Gość
wanda

wstyd mi za klakierow pani burnistrz – na atwarciu bylo okolo 80 osob wraz z orkiestra i chorem- pan rektor to juz jest w takim wieku ze chwilami nie wiedzial gdzie jest i co otwiera

wanda
Gość
wanda

pani z pierwszego rzedu nic sie nie nauczy to byla jej kampania wyborcza

Anonimowo
Gość
Anonimowo

wstyd mi za klakierow pani burmistrz wanda

Anonimowo
Gość
Anonimowo

panii z pierwszego rzedu nic sie nie nauczy to byla kampania wyborcza

beti
Gość
beti

Brawo dla organizatorów. Przedsięwzięcie godne najwyższego uznania.

Klaudiusz
Gość
Klaudiusz

Gratulacje dla emerytów.Jest ich co raz więcej,bo Jasło to miasto o ambicjach emeryckich.Już wkrótce na okres wykładów miasto będzie zamierać, jak kiedyś przy okazji emisji „Stawki większej niż życie”….

kobieta
Gość
kobieta

rozwój
To nie są typowi studenci:)
Oni studia maja już za sobą. Przeczytaj co oznacza uniwersytet trzeciego wieku. a tak w ( ) ty też będziesz dreptał do kościoła, a twoi rodzice nie chodzą? ? Ci „studenci” zapracowali sobie na odrobinę spokoju i szacunku. A swój żal kierujesz nie do tych władz. Ja też go mam…

Close
X