MiastoWiadomości

Przywłaszczony telefon ukrył pod drzewem

Policjanci z jasielskiej komendy ustalili mężczyznę, który przywłaszczył sobie warty tysiąc złotych telefon. Komórkę przez nieuwagę pozostawił w szpitalnej poczekalni 9-letni chłopiec. Podejrzany przyznał się do przestępstwa i wskazał miejsce, gdzie ukrył swój łup.

Przywłaszczony telefon ukrył pod drzewem (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Wczoraj dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży telefonu komórkowego. Mieszkanka powiatu dębickiego zawiadomiła, że ktoś zabrał pozostawiony przez jej syna na krześle w poczekalni jasielskiego szpitala telefon. Wartość utraconej komórki oszacowała na tysiąc złotych.

Bezpośrednio po zgłoszeniu funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zajęli się wykryciem sprawcy. Dzięki zebranym na miejscu zdarzenia informacjom i własnym ustaleniom, policjanci objęli podejrzeniem 49-letniego mieszkańca gminy Nowy Żmigród. Typowanie okazało się trafne.

Po kilku godzinach od zgłoszenia przestępstwa, podejrzany trafił na komendę. W obliczu zebranych dowodów przyznał się do zabrania telefonu i wskazał miejsce jego ukrycia. Okazało się, że swój łup schował pod jednym z drzew rosnących w pobliżu szpitala.

Mężczyzna usłyszał zarzut przywłaszczenia cudzej rzeczy ruchomej. Złożył wyjaśnienia i chce dobrowolnie poddać się karze. Wkrótce odzyskany telefon policjanci zwrócą prawowitej właścicielce.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x