Wiadomości

PSSE: W Jaśle nie ma profesjonalnego gabinetu tatuażu

Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Jaśle w przesłanym do nas komunikacie informuje, że w powiecie jasielskim i mieście Jaśle nie ma w obecnej chwili żadnego profesjonalnego gabinetu zajmującego się wykonywaniem tatuażu.

fot. bloodline.pl (kliknij aby powiększyć)

„Ryzyko, które niesie za sobą wykonanie tatuażu jest bardzo duże. Nieprofesjonalne wykonywanie zabiegów prowadzić może do powikłań skórnych alergii, a nawet zakażeń krwiopochodnych. Istnieje również znaczne ryzyko zakażenia się bardzo groźnymi dla zdrowia i życia człowieka wirusami w tym HIV ( ludzki wirus niedoboru odporności) powodujący chorobę AIDS i wirus HCV, HBV wywołujący WZW (wirusowe zapalenie wątroby) typu B (żółtaczka wszczepienna) i typu C. Wirusy te są przenoszone głównie przez krew, najczęściej podczas zabiegów przebiegających z naruszeniem ciągłości powłok ciała, w tym przy wykonywaniu tatuażu. Jest to bezpośrednio powiązane z ingerencją narzędziami mechanicznymi w skórę. Oba te wirusy mogą żyć w organizmie wiele lat, a tylko wykonanie specjalistycznych badań/ testów uchroni nas i naszych bliskich przed ponownymi zakażeniami”. – czytamy w komunikacie PSSE w Jaśle.

Dlatego przed podjęciem decyzji zastanów się, czy warto ryzykować własne życie wykonując tatuaż na ciele w nieodpowiednich do tego warunkach.

PSSE Jasło/Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
LIZODROPULOS
LIZODROPULOS
2024 lat temu

A co w Jaśle jest??? Bezrobocie,brak perspektyw i smród i ubóstwo.

ixi
ixi
2024 lat temu

zlobkow tez nie

ser
ser
2024 lat temu

ale o co chodzi ?

MAJKA
MAJKA
2024 lat temu

A KOMU TO POTRZEBNE , CHYBA DEBILOM

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x