r e k l a m a
PolitykaWiadomości

Radni negatywnie ocenili działalność Szpitala

Podczas XI Sesji Rady Powiatu podjęto negatywną ocenę działalności Szpitala Specjalistycznego w Jaśle za rok ubiegły. Wśród osiemnastu głosujących trzynaście osób było ,,za”, cztery przeciw oraz dwie wstrzymały się.

Radni negatywnie ocenili działalność Szpitala (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Z roku na rok sytuacja Szpitala Specjalistycznego się pogarsza. Jednie dwa lata były wyjątkowe, kiedy zostały uruchomione programy naprawcze.

Radni negatywnie ocenili działalność Szpitala (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Po to jest dyrektor główny, medyczny i ekonomiczny i cały sztab urzędników, aby wynik finansowy oscylował wokół zera. Biegły rewident napisał: wynik jest zły, ocena jest negatywna – mówił podczas sesji Adam Kmiecik, Starosta Jasielski.

Tylko za 2010 rok wygenerowano stratę w wysokości ponad 3 mln zł przy planowanej o połowę mniejszej. Zdaniem zastępcy dyrektora dr n. med. Szymona Niemca, to wina niewłaściwego systemu finansowania służby zdrowia. Według ostatnich wyliczeń Narodowy Fundusz Zdrowia winien jest jasielskiemu szpitalowi ok. 8 mln zł za tzw. nadwykonania.

Radni negatywnie ocenili działalność Szpitala (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
-Biegły rewident ani jednym słowem nie wspomniał o nadwykonaniach w sprawozdaniu. Traktował je jako nieistniejące. Jeżeli ktokolwiek ze szpitala przedstawi mi dokument  z NFZ, że pieniądze są, to wtedy przyjmiemy je jako zmniejszenie tych zobowiązań – mówi Franciszek Miśkowicz, Wicestarosta Jasielski.

Podkreśla jednocześnie, że to najtrudniejsza sytuacja, z jaką przyszło się zmierzyć obecnemu samorządowi powiatowemu.

PJ/Powiat Jasło

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

13
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
olo do syksykcukierolocieć Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tak
Gość
tak

Do Pana MIśkowicza – skoro jest Pan odpowiedzialny za służbę zdrowia to proszę poczytać http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110209/REGION00/48452087

syk
Gość
syk

jeśli Burbelka bedzie dyrektorem to gigantyczne straty gwarantowane. Co on wie skoro, na temat kierowania, jeśli nawet o leczeniu wie niewiele

cukier
Gość
cukier

A ja sobie wydrukuję te zdjęcia i postawię przy cukierniczce, żeby mi dzieci cukru nie wyjadały : D

olo
Gość
olo

A teraz nadszedł czas , by radni negatywnie ocenili siebie !!!!!!
I wyp……z Rady Powiatu, jak nie macie pojęcia o niczym.

cieć
Gość
cieć

Kmiecik sprzedał Betleja bo się boi o swój stołek a Burbelki to wiadomo kto?

wąsal
Gość
wąsal

Kmiecik w poprzedniej kadencji tylko bronił Betleja i ni9e pozwolił nic na niego powiedzieć!Teraz dostał inne rozkazy!I to nie od żaby!Bo ją ma daleko w d…!

keller
Gość
keller

i siedzą tacy , głowy jak byś do ula wsadził !!! i drwią sobie z narodu !!! ech Polsko ty moja..

SS
Gość
SS

Panie Kmiecik nabrał Pan już rutyny kameleona.Przecież w poprzedniej 4-ro letniej kadencji niczego Pan nie zauważał,że kondycja finansowa szpitala w Jaśle bardzo szybko biegnie po równi w dół.Wogóle nie zareagowano.Do tak ważnych rozmów wysłał Pan nowicjusza P.Miśkowicza.Powtarzają się powszechnie utarte mechanizmy.Mianowicie,gdy omawiane są bardzo ważne tematy dla firmy ,tym razem dla szpitala szpitala,to sie rozchorował i Dyrektor,rozchorowała się i z-ca dyrektora ds.admin.,a wysłano z-cę dyr.ds.lecznictwa,chyba po to ,by pousuwał wrzody na zadkach całemu gremium w Starostwie ,a powstałych wskutek ciągłego siedzenia i nic nie robienia.Ważne,w tym momencie ,że nóżkami przerabia P.Burbelka z PSL-u,bo widzi siebie jako uzdrowiciela ma rzeczywistą wizję… Czytaj więcej »

ada
Gość
ada

Z roku na rok sytuacja Szpitala Specjalistycznego się pogarsza.

Anrej
Gość
Anrej

Pan Kmiecik bardzo ładnie wyszedł na fotce, a Ty wąsal się nie czepiaj!Co do samego szpitala to rzeczywiście jego obecna sytuacja nie jest zbyt dobra.

wąsal
Gość
wąsal

Panie Janas takie brzydkie zdjęcie Kmiecika może Pan mieć problemy!Nie będzie premii!

rewident
Gość
rewident

tak że życzę Radzie Powiatu 13 osobą zdrowia i nie radzę chorować pod koniec roku bo możemy Was już nie przyjąć jak się skończy kontrakt -aby nie zadłużać szpitala

olo do syk
Gość
olo do syk

Masz 1000 % racji !!!!!!

Close
X