PolitykaWiadomości

Radni negatywnie ocenili działalność Szpitala

Podczas XI Sesji Rady Powiatu podjęto negatywną ocenę działalności Szpitala Specjalistycznego w Jaśle za rok ubiegły. Wśród osiemnastu głosujących trzynaście osób było ,,za”, cztery przeciw oraz dwie wstrzymały się.

Radni negatywnie ocenili działalność Szpitala (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Z roku na rok sytuacja Szpitala Specjalistycznego się pogarsza. Jednie dwa lata były wyjątkowe, kiedy zostały uruchomione programy naprawcze.

Radni negatywnie ocenili działalność Szpitala (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Po to jest dyrektor główny, medyczny i ekonomiczny i cały sztab urzędników, aby wynik finansowy oscylował wokół zera. Biegły rewident napisał: wynik jest zły, ocena jest negatywna – mówił podczas sesji Adam Kmiecik, Starosta Jasielski.

Tylko za 2010 rok wygenerowano stratę w wysokości ponad 3 mln zł przy planowanej o połowę mniejszej. Zdaniem zastępcy dyrektora dr n. med. Szymona Niemca, to wina niewłaściwego systemu finansowania służby zdrowia. Według ostatnich wyliczeń Narodowy Fundusz Zdrowia winien jest jasielskiemu szpitalowi ok. 8 mln zł za tzw. nadwykonania.

Radni negatywnie ocenili działalność Szpitala (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
-Biegły rewident ani jednym słowem nie wspomniał o nadwykonaniach w sprawozdaniu. Traktował je jako nieistniejące. Jeżeli ktokolwiek ze szpitala przedstawi mi dokument  z NFZ, że pieniądze są, to wtedy przyjmiemy je jako zmniejszenie tych zobowiązań – mówi Franciszek Miśkowicz, Wicestarosta Jasielski.

Podkreśla jednocześnie, że to najtrudniejsza sytuacja, z jaką przyszło się zmierzyć obecnemu samorządowi powiatowemu.

PJ/Powiat Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tak
tak
2024 lat temu

Do Pana MIśkowicza – skoro jest Pan odpowiedzialny za służbę zdrowia to proszę poczytać http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110209/REGION00/48452087

rewident
rewident
2024 lat temu

tak że życzę Radzie Powiatu 13 osobą zdrowia i nie radzę chorować pod koniec roku bo możemy Was już nie przyjąć jak się skończy kontrakt -aby nie zadłużać szpitala

wąsal
wąsal
2024 lat temu

Panie Janas takie brzydkie zdjęcie Kmiecika może Pan mieć problemy!Nie będzie premii!

Anrej
Anrej
2024 lat temu

Pan Kmiecik bardzo ładnie wyszedł na fotce, a Ty wąsal się nie czepiaj!Co do samego szpitala to rzeczywiście jego obecna sytuacja nie jest zbyt dobra.

ada
ada
2024 lat temu

Z roku na rok sytuacja Szpitala Specjalistycznego się pogarsza.

SS
SS
2024 lat temu

Panie Kmiecik nabrał Pan już rutyny kameleona.Przecież w poprzedniej 4-ro letniej kadencji niczego Pan nie zauważał,że kondycja finansowa szpitala w Jaśle bardzo szybko biegnie po równi w dół.Wogóle nie zareagowano.Do tak ważnych rozmów wysłał Pan nowicjusza P.Miśkowicza.Powtarzają się powszechnie utarte mechanizmy.Mianowicie,gdy omawiane są bardzo ważne tematy dla firmy ,tym razem dla szpitala szpitala,to sie rozchorował i Dyrektor,rozchorowała się i z-ca dyrektora ds.admin.,a wysłano z-cę dyr.ds.lecznictwa,chyba po to ,by pousuwał wrzody na zadkach całemu gremium w Starostwie ,a powstałych wskutek ciągłego siedzenia i nic nie robienia.Ważne,w tym momencie ,że nóżkami przerabia P.Burbelka z PSL-u,bo widzi siebie jako uzdrowiciela ma rzeczywistą wizję… Czytaj więcej »

keller
keller
2024 lat temu

i siedzą tacy , głowy jak byś do ula wsadził !!! i drwią sobie z narodu !!! ech Polsko ty moja..

wąsal
wąsal
2024 lat temu

Kmiecik w poprzedniej kadencji tylko bronił Betleja i ni9e pozwolił nic na niego powiedzieć!Teraz dostał inne rozkazy!I to nie od żaby!Bo ją ma daleko w d…!

cieć
cieć
2024 lat temu

Kmiecik sprzedał Betleja bo się boi o swój stołek a Burbelki to wiadomo kto?

olo
olo
2024 lat temu

A teraz nadszedł czas , by radni negatywnie ocenili siebie !!!!!!
I wyp……z Rady Powiatu, jak nie macie pojęcia o niczym.

cukier
cukier
2024 lat temu

A ja sobie wydrukuję te zdjęcia i postawię przy cukierniczce, żeby mi dzieci cukru nie wyjadały : D

syk
syk
2024 lat temu

jeśli Burbelka bedzie dyrektorem to gigantyczne straty gwarantowane. Co on wie skoro, na temat kierowania, jeśli nawet o leczeniu wie niewiele

olo do syk
olo do syk
2024 lat temu

Masz 1000 % racji !!!!!!

Back to top button
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x