r e k l a m a
MiastoWiadomości

Rekultywacja składowiska odpadów

Dzisiaj odbyło się przekazanie terenu pod rekultywację składowiska odpadów w Jaśle przy ul. Żniwnej. Wartość zadania, które realizować będzie Miasto Jasło, wynosi prawie 3,5 mln złotych.

Rekultywacja składowiska odpadów (fot. UM Jasło)

Powierzchnia terenu przeznaczonego do rekultywacji wynosi 4,11 ha. W ramach przedsięwzięcia wykonane zostaną warstwy rekultywacyjne (uszczelniająca, drenująca i okrywowa), dodatkowo zostanie obsiana powierzchnia składowiska mieszaniną traw i roślin motylkowych, zostaną również wykonane sieci odprowadzające wody opadowe i powstający na składowisku biogaz.

W ogłoszonym przez Miasto Jasło postępowaniu przetargowym brało udział 7 oferentów, a najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Hydrogeotechnika Sp. z o.o. z siedzibą w Kielcach. Wartość inwestycji, która wynosi 3 mln 498 tys. 085,42 złotych (brutto), pokryta zostanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z budżetu Miasta Jasła. Termin realizacji zadania przewidziany jest na lata 2011-2012.

Rekultywacja składowiska ma znaczenie proekologiczne, pozwoli zabezpieczyć środowisko przed potencjalnym negatywnym oddziaływaniem składowiska.

UMJ
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
ekologSTANISŁAW Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
STANISŁAW
Gość
STANISŁAW

To nie prawda.Dla środowiska najbardziej toksyczna jest w Jaśle-WŁADZA demokratycznie wybrana….

ekolog
Gość
ekolog

To napewno mieszkańcy ul.Żniwnej i okolicznej Hankówki oraz Sobniowa odetchnęli z ulgą. Kurowska prowadziła z nimi walkę i poległa. Czas też zlikwidować tam istniejącą przeładunkownię odpadów komunalnych i nielegalne schronisko czy jakąś tam przechowalnię bezpańskich psów, bo ich skomlenie i szczekanie po nocach też jest uciążliwe dla tych mieszkańców. Kurowska zapewniała okolicznych mieszkańców, że przeładunkownia będzie tu tylko przez 2 lata. Niestety okłamała ich bo istnieje już od czasu zamknięcia wysypiska do chwili obecnej.

Close
X