MiastoWiadomości

Rekultywacja składowiska odpadów

Dzisiaj odbyło się przekazanie terenu pod rekultywację składowiska odpadów w Jaśle przy ul. Żniwnej. Wartość zadania, które realizować będzie Miasto Jasło, wynosi prawie 3,5 mln złotych.

Rekultywacja składowiska odpadów (fot. UM Jasło)

Powierzchnia terenu przeznaczonego do rekultywacji wynosi 4,11 ha. W ramach przedsięwzięcia wykonane zostaną warstwy rekultywacyjne (uszczelniająca, drenująca i okrywowa), dodatkowo zostanie obsiana powierzchnia składowiska mieszaniną traw i roślin motylkowych, zostaną również wykonane sieci odprowadzające wody opadowe i powstający na składowisku biogaz.

W ogłoszonym przez Miasto Jasło postępowaniu przetargowym brało udział 7 oferentów, a najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Hydrogeotechnika Sp. z o.o. z siedzibą w Kielcach. Wartość inwestycji, która wynosi 3 mln 498 tys. 085,42 złotych (brutto), pokryta zostanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z budżetu Miasta Jasła. Termin realizacji zadania przewidziany jest na lata 2011-2012.

Rekultywacja składowiska ma znaczenie proekologiczne, pozwoli zabezpieczyć środowisko przed potencjalnym negatywnym oddziaływaniem składowiska.

UMJ
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
STANISŁAW
STANISŁAW
2024 lat temu

To nie prawda.Dla środowiska najbardziej toksyczna jest w Jaśle-WŁADZA demokratycznie wybrana….

ekolog
ekolog
2024 lat temu

To napewno mieszkańcy ul.Żniwnej i okolicznej Hankówki oraz Sobniowa odetchnęli z ulgą. Kurowska prowadziła z nimi walkę i poległa. Czas też zlikwidować tam istniejącą przeładunkownię odpadów komunalnych i nielegalne schronisko czy jakąś tam przechowalnię bezpańskich psów, bo ich skomlenie i szczekanie po nocach też jest uciążliwe dla tych mieszkańców. Kurowska zapewniała okolicznych mieszkańców, że przeładunkownia będzie tu tylko przez 2 lata. Niestety okłamała ich bo istnieje już od czasu zamknięcia wysypiska do chwili obecnej.

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x