MiastoWiadomości

Rozbito zorganizowaną grupę przestępczą z Jasła. Włamywali się do plebanii

Włamywali się do budynków plebanii. Ukradli pieniądze parafian na łączną sumę ponad 160 tysięcy złotych. Teraz zatrzymani w areszcie śledczym na 3 miesiące odpowiedzą za swoje czyny.

policja-zlodzieje
Włamywacze do plebanii za kratami. Trójka Jaślan odpowie na zarzuty

Młodzi, bezrobotni mieszkańcy Jasła, stworzyli grupę przestępczą, która w swoich zamierzeniach miała dokonywać kradzieży jedynie pieniędzy. Na swój cel wybrali sobie parafie, gdzie zamieszkujący w budynkach plebanii księża mieli przetrzymywać gotówkę. Nie przypadkowo wybrali okres Świat Bożego Narodzenia licząc na duże pieniądze, które parafianie przekazywali na rzecz wspólnoty. Aby nie zostać łatwo zatrzymanym, grupa przemieszczała się na terenie województw podkarpackiego, małopolskiego oraz świętokrzyskiego.

Często zmieniała samochody używając pojazdów z wypożyczalni. Tarnowscy policjanci wykorzystując swoje umiejętności oraz wiedzę służbową szybko wytypowali osoby mogące wchodzić w skład grupy. Żmudna, ale systematyczna praca w terenie pozwoliła na stworzenie sytuacji w której członkowie grupy zostali zatrzymani całkowicie zaskoczeni. Współpraca zarówno z policjantami województwa podkarpackiego oraz świętokrzyskiego po raz kolejny przyniosła pozytywne rezultaty. Zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 22-28 lat, których doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, a następnie do Sądu Rejonowego w Tarnowie.

Za dokonane włamania do ośmiu plebanii, których dopuścili się w okresie od listopada 2015 roku do stycznia 2016 roku, kradnąc pieniądze na łączną sumę ponad 160.000 złotych tarnowski Sąd zastosował wobec nich areszt na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności w górnym wymiarze do lat 10. Postępowanie aktualnie prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
RMN
RMN
2024 lat temu

Nie pieniądze parafian tylko księży. Parafianie tej kasy już nigdy na oczy nie zobaczą.

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

ale masz poloty

pedro
pedro
2024 lat temu

– złodziejaszki to też parfijanie poszli po swoje

gangplebanii
gangplebanii
2024 lat temu

jak księżulki okradają nas to dobrze, a w zamian dostali coś od „grupy przestępczej”

jerzy
jerzy
2024 lat temu

i bum

KAROL
KAROL
2024 lat temu

Jaślanie znowu popularni(hahaha)

pisio
pisio
2024 lat temu

straszni jestescie to była kasa parafi za kradziesz do paaki na 10 lat papa

Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x