MiastoWiadomości

Rusza sygnalizacja świetlna na przejściach dla pieszych przy rynku

Już jutro (30 listopada) planowane jest włączenie sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych na wysokości Starostwa Powiatowego i deptaka synchronizowanej z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu ulic K. Wielkiego, Szajnochy, Modrzejewskiego. Nowe sygnalizatory są wyposażone w liczniki czasu.

Rusza sygnalizacja świetlna na przejściach dla pieszych przy rynku

Wprowadzone rozwiązanie ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszego oraz płynności ruchu kołowego. Nowe sygnalizatory będą sterowane czasowo z sygnalizacji znajdującej się przy skrzyżowaniu ulic K. Wielkiego, Szajnochy, Modrzejewskiego, tak aby na wszystkich przejściach równocześnie pojawiało się takie samo światło dla ruchu pieszego.

Rusza sygnalizacja świetlna na przejściach dla pieszych przy rynku

W ten sposób dla ruchu kołowego możliwy będzie płynny przejazd przez odcinek drogi objęty sygnalizacjami. Program sterowania sygnalizacją, który dostosowany jest do obsługi trzech punktów, będzie monitorowany i ewentualnie modyfikowany.

UMJ

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

9
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
molearskiGyarpenmelotolo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kierowca
Gość
kierowca

wyczuwam jeszcze większe korki 😀 jasielscy kierowcy nie potrafią jeździć na zieloną falę, widać np. w Rzeszowie kto z miasta, a kto z okolicznych miasteczek bez patrzenia na rejestrację 😀

yoshi
Gość
yoshi

potrzebne jak kij w dupie!

shimura
Gość
shimura

Ciekawe czy cudotworca z brzysk bedzie na otwarciu

X
Gość
X

Zielona fala zacznie i skończy się na dwu rundach. Tym hitlera i tym solidarności. Po zabawie.

tolo
Gość
tolo

Ale będą JAJA

melo
Gość
melo

ale bedzie wypas 🙂

yarpen
Gość
yarpen

moim zdaniem takie rozwiązanie od dawna było potrzebne w Jaśle. W większych miastach się sprawdza, to czemu nie u nas? Zawsze na tych przejściach ludzie chodzą jak cielaki. Nawet nie popatrzą, czy jedzie samochód i wpierdzielają się pod koła, bo są na przejściu i wydaje im się, że są Panami. Nie raz mnie szlag trafia jak co drugi samochód ktoś wpierdziela się pod koła. Nie raz aż się prosi, by dodać gazu zamiast wciskać hamulec. Mam nadzieję, że to rozwiąże sprawę i ruch będzie płynny. Poza tym zauważcie, jak przed świętami policjanci stawali nieraz na tych przejściach i jakoś szło.… Czytaj więcej »

G
Gość
G

Warto pamiętać o jednym:

Obecnie przepuszczenie pieszych trwa od 5 do 10 sekund i potem auta jadą dalej.
Czerwone światło trwa prawie minutę.

molearski
Gość
molearski

po*ebało…

Close
X