InwestycjeWiadomości

Ruszyła budowa wału

Ruszyły prace przy budowie 360 metrów brakującego obwałowania na rzece Ropie. Inwestorem zadania, którego wartość wynosi blisko 1,5 mln złotych, jest Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie. Prace mają zakończyć się pod koniec września 2013 roku.

Tak to miejsce wyglądało bez obwałowania (fot. UMJ)

– Budowa tego wału jest inwestycją, na którą miasto czekało już od dawna. W końcu następuje realny przełom w inwestycjach zabezpieczających miasto przed powodzią, bo trzeba jeszcze dodać, że Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych zleca także projektowanie zabezpieczenia osiedla Niegłowice. Projekt ten realizowany będzie z wykorzystaniem środków „Programu ochrony przed powodzią w dorzeczu górnej Wisły”. Myślę, że to będzie kolejny element, który wpłynie na realne zabezpieczenie przeciwpowodziowe Jasła – mówi Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

Tak to miejsce wygląda w trakcie prac (fot. UMJ)

Plac budowy pod wykonanie prawobrzeżnego wału przeciwpowodziowego na rzece Ropie w km 2 + 850 – 3 + 210 o długości 360 m został przekazany wykonawcy, którym jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie początkiem września br. Obecnie wykonano już 2/3 muru oporowego z szczelnych ścianek „Larsena” wraz z wypełnieniem i zbrojeniem. Prowadzone są prace związane z wycinką drzew, zdjęciem humusu, założeniem rur ochronnych,likwidacją garaży kolidujących z projektowaną trasą wału przeciwpowodziowego, uszczelnianiem i usypywaniem wału ziemnego. W sumie do końca tego roku zrealizowane zostaną prace o wartości 1,2 mln złotych.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
LIZODROPULOS
LIZODROPULOS
2024 lat temu

Zaczęto budowę w miejscu wbrew naturze!

jaślan
jaślan
2024 lat temu

A co z dawno obiecanym remontem ul. Kolejowej Panie Burmistrzu? Zgodnie z Pana obietnicą prace miały ruszyć jesienią tego roku. I co?! Tylko nie mów Pan, że znów nawalił projektant… Rozliczymy się podczas wyborów.

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x