r e k l a m a
Sklep odzieżowy Kama Jedlicze
InwestycjeWiadomości

Ruszyła budowa wału

Ruszyły prace przy budowie 360 metrów brakującego obwałowania na rzece Ropie. Inwestorem zadania, którego wartość wynosi blisko 1,5 mln złotych, jest Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie. Prace mają zakończyć się pod koniec września 2013 roku.

Tak to miejsce wyglądało bez obwałowania (fot. UMJ)

– Budowa tego wału jest inwestycją, na którą miasto czekało już od dawna. W końcu następuje realny przełom w inwestycjach zabezpieczających miasto przed powodzią, bo trzeba jeszcze dodać, że Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych zleca także projektowanie zabezpieczenia osiedla Niegłowice. Projekt ten realizowany będzie z wykorzystaniem środków „Programu ochrony przed powodzią w dorzeczu górnej Wisły”. Myślę, że to będzie kolejny element, który wpłynie na realne zabezpieczenie przeciwpowodziowe Jasła – mówi Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

Tak to miejsce wygląda w trakcie prac (fot. UMJ)

Plac budowy pod wykonanie prawobrzeżnego wału przeciwpowodziowego na rzece Ropie w km 2 + 850 – 3 + 210 o długości 360 m został przekazany wykonawcy, którym jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie początkiem września br. Obecnie wykonano już 2/3 muru oporowego z szczelnych ścianek „Larsena” wraz z wypełnieniem i zbrojeniem. Prowadzone są prace związane z wycinką drzew, zdjęciem humusu, założeniem rur ochronnych,likwidacją garaży kolidujących z projektowaną trasą wału przeciwpowodziowego, uszczelnianiem i usypywaniem wału ziemnego. W sumie do końca tego roku zrealizowane zostaną prace o wartości 1,2 mln złotych.

UMJ

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
LIZODROPULOS
LIZODROPULOS
2020 lat temu

Zaczęto budowę w miejscu wbrew naturze!

jaślan
jaślan
2020 lat temu

A co z dawno obiecanym remontem ul. Kolejowej Panie Burmistrzu? Zgodnie z Pana obietnicą prace miały ruszyć jesienią tego roku. I co?! Tylko nie mów Pan, że znów nawalił projektant… Rozliczymy się podczas wyborów.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X