r e k l a m a
MiastoWiadomości

Samochód dla ochotniczej straży pożarnej

Miasto Jasło zakupiło nowy samochód ratowniczo-gaśniczy wraz z wyposażeniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej Jasło–Żółków. Wartość samochodu, na podstawie rozstrzygniętego przetargu nieograniczonego, wyniosła prawie 153 tysiące złotych.

Samochód dla ochotniczej straży pożarnej

Miasto na zakup samochodu z budżetu wyłożyło 80 tys. złotych, pozostałe środki pochodziły ze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie (50 tys. zł) oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie (23,5 tys. zł).

Samochód dla ochotniczej straży pożarnej

Zakupiony samochód ratowniczo – gaśniczy bazuje na podwoziu samochodu marki Renault Master, a jego konstrukcję stanowi zabudowa kontenerowa z przedziałem sprzętowym i dachem w formie podestu roboczego. Samochód posiada podwójną kabinę pasażerską z możliwością transportu na miejsce działań sześciu strażaków. Na wyposażeniu samochodu znajdują się m.in.: agregat wysokociśnieniowy wodno – pianowy (zbiornik wody 300 l) wraz z prądownicą kątową i linią szybkiego natarcia o długości 40 m, maszt oświetleniowy pneumatyczny o mocy 2000 W zasilany sprężarką lub agregatem prądotwórczym, wyciągarka samochodowa.

Samochód dla ochotniczej straży pożarnej

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy posiada ponadto standardowe wyposażenie dla tego typu pojazdów, a pozostałe wyposażenie zostanie przeniesione z dotychczasowego samochodu jakie posiada jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Jasło – „Żółków” (ponad 40 letniego samochodu marki DAF) i uzupełnione sprzętem z magazynu przeciwpowodziowego (m.in. węże ssawne i tłoczne, reduktory, kosze ssawne, zawory kulowe, pompy do wody czystej i zanieczyszczonej, pompy szlamowe, agregat prądotwórczy, przenośne najaśnice i maszty oświetleniowe, sprzęt burzący, pilarkę łańcuchową, motopompy).

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jaro
jaro
2024 lat temu

Brawo tak trzymać oby był wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem życzę powodzenia i jak najmniej wyjazdów dbajcie o ten samochód-strażak.

Zobacz także
Close
Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x