r e k l a m a
MiastoWiadomości

Siekierą odcinał linie telekomunikacyjne

Policjanci z posterunku w Dębowcu wspólnie z kryminalnymi z jasielskiej komendy ustalili i zatrzymali mężczyznę, który ukradł kilkaset metrów przewodu telekomunikacyjnego. Podejrzany odcinał kable siekierą. Straty oszacowano na blisko 10 tys. zł. Mężczyzna na swoim koncie ma kilka takich przestępstw.

fot. KPP Jasło (kliknij aby powiększyć)

Funkcjonariusze z posterunku w Dębowca prowadzili czynności w sprawie kradzieży kabla telekomunikacyjnego, stanowiącego część linii napowietrznej, do którego doszło w marcu br. na terenie Dębowca. Policjanci ustalili, że ktoś wszedł na słupy i odciął około 200 metrów przewodu wartego blisko 10 tys. zł.

Mimo upływu miesięcy policjanci pracowali nad wyjaśnieniem tej spraw. Ich wysiłek opłacił się. Na podstawie zebranego materiału i uzyskanych informacji ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 27-letni mieszkaniec sąsiedniej gminy w powiecie gorlickim, który był już wcześniej karany za kradzieże. Funkcjonariusze zgromadzili dowody potwierdzające ich podejrzenia. Wytypowany mężczyzna został zatrzymany.

W toku dochodzenia śledczy potwierdzili, że 27-latek odciął przewody telekomunikacyjne siekierą, a następnie ciął je na mniejsze kawałki. Po zabraniu swojego łupu do miejsca zamieszkania, opalał kabel z izolacji i uzyskaną w ten sposób miedź sprzedawał w jednym ze skupów złomu. Okazało się również, że podobnych przestępstw dopuścił się na terenie powiatu gorlickiego.

Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży. W czasie przesłuchania złożył wyjaśnienia i przyznał się do przestępstwa. Chce również dobrowolnie poddać się karze.

Przypominamy, że kradzież elementów sieci telekomunikacyjnej stanowi przestępstwo, bez względu na wartość skradzionego mienia. Zgodnie z kodeksem karnym: kto zabiera, niszczy, uszkadza lub czyni niezdatnym do użytku element wchodzący w skład sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, ciepłowniczej, elektroenergetycznej, gazowej, telekomunikacyjnej albo linii kolejowej, tramwajowej, trolejbusowej lub linii metra, powodując przez to zakłócenie działania całości lub części sieci albo linii, podlega karze pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do ośmiu lat.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bhp
bhp
2023 lat temu

wszystko fajnie,tylko jaka nagroda czeka właściciela skupu złomu.Przecież wiedział i widział,że fragmenty pociętych przewodów,to w istocie cały element gdzieś ukradzionego kabla.Generalnie jeśli złodzieje nie mieliby szans zbytu swoich łupów,to i by nie kradli ,bo i po co?

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x