MiastoWiadomości

Skarb św. Antoniego – kolejna gra miejska

W tym roku obchodzimy 20. rocznicę ustanowienia św. Antoniego patronem Jasła. Z tej okazji powstała kolejna, trzecia już gra miejska. Tym razem celem poszukiwań jest tajemniczy skarb św. Antoniego.

Skarb św. Antoniego - gra miejska
Skarb św. Antoniego - gra miejska

Trasa gry, w której w dokładnym odnalezieniu pomaga załączona mapka, przebiega głównie przez centrum miasta. Oprócz odnalezienia wyznaczonych miejsc, poszukiwacze muszą również odszyfrować mapę z symbolami, rozwiązać zagadki i za pomocą specjalnego deszyfratora odczytać hasło, które mówi o skarbie patrona Jasła.

Kartę gry można pobrać z oficjalnej strony Miasta Jasła, z zakładki turystyka. http://www.jaslo.pl/pl/page/miejska-gra-turystyczna . Jej autorkami są: Ilona Dranka i Klaudia Kozień. Skarb św. Antoniego to trzecia gra miejska dzięki której mieszkańcy i turyści mogą poznawać nasze miasto. Wcześniej udostępnione zostały: „Tajemnice Mistrza Bartłomieja” oraz „Historia zaklęta w kamieniu”.

Gra turystyczna, to forma zabawy, która od lat cieszy się popularnością na całym świecie. Dla miast, to doskonałe narzędzie promocji, upowszechniania informacji o różnych wydarzeniach i postaciach, a jednocześnie wspaniała rozrywka dla całych rodzin, grup przyjaciół, czy miłośników indywidualnych pieszych wędrówek.

UMJ

Pokaż więcej
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x