Przegląd mediów

Kto zakopał skarb w ogródku?

Podczas prac przy sieci gazowej trzech mężczyzn znalazło ukryte w ziemi kosztowności – złotą i srebrną biżuterią, okolicznościowe banknoty oraz monety. O znalezisku nikomu nie powiedzieli, a skarb podzielili między sobą.

Przywłaszczyli sobie wykopany „skarb” (fot. KPP Jasło)

W piątek, 29 lipca, w czasie robót ziemnych na jednej z prywatnych posesji w Sanoku, pracujący na koparce mężczyzna wykopał tajemniczą torbę, w której znajdowało się plastikowe pudełko. W środku znajdowały się drogocenne przedmioty m.in. biżuteria, okolicznościowe banknoty i monety. Są to głównie damskie precjoza: kolczyki, bransoletki, łańcuszki i pierścionki. Były także monety i wydane w ostatnich latach okolicznościowe banknoty.

Skarb podzielili między sobą

Trzej mężczyźni w tajemnicy przed resztą ekipy, podzielili biżuterię i pieniądze między sobą. W niedzielę, 31 lipca, policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali mężczyzn: 39-latek i 22 – latek są mieszkańcami gminy Brzyska, a 52-latek pochodzi z gminy Tarnowiec. – Policjanci otrzymali sygnał, że jeden z mieszkańców gminy Brzyska ma w domu biżuterię, która może pochodzić z przestępstwa W mieszkaniu znajdowała się reklamówka wypełniona m.in. złotymi i srebrnymi pierścionkami, łańcuszkami, bransoletkami i kolczykami. Policjanci, którzy zajęli się sprawą ustalili, że biżuterię przywiózł ze sobą 39-letni gospodarz domu – wyjaśnia podkom. Łukasz Gliwa, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Część znalezionych kosztowności przywłaszczyli sobie również pracujący wraz z 39-latkiem dwaj jego koledzy. W domu 22-letniego mieszkańca gminy Brzyska oraz 52-letniego mieszkańca gminy Tarnowiec, policjanci ujawnili i zabezpieczyli kolejne złote i srebrne precjoza.

Szczegóły w numerze – strona 6.

/mm/
Nowe Podkarpacie

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
2024 lat temu

tylko w Polsce tak jest ze gdy ktoś coś znajdzie to musi oddac państwu w innych krajach znalezione można zatrzymac dla siebie ale gdy skarb pochodzi z przestępstwa to dla dobra śledztwa lepiej oddac ale gorzej jak sie do reki wzięło i odciski palcow wyjda tego ktory znalazl

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x