InwestycjeWiadomości

Składowisko odpadów w Jaśle

Rozpoczęły się prace przy rekultywacji składowiska odpadów w Jaśle przy ul. Żniwnej. Wartość zadania, które realizować będzie Miasto Jasło, wynosi prawie 3,5 mln złotych.

Składowisko odpadów w Jaśle

W ogłoszonym przez Miasto Jasło postępowaniu przetargowym brało udział 7 oferentów, a najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Hydrogeotechnika Sp. z o.o. z siedzibą w Kielcach. Wartość inwestycji, która wynosi blisko 3 i pół mln zł, pokryta zostanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z budżetu Miasta Jasła. Termin realizacji zadania przewidziany jest na lata 2011-2012.

– Obecnie na terenie zamkniętego Składowiska Odpadów Komunalnych w Jaśle przy ulicy Żniwnej prowadzone są przygotowania, do głównych prac rekultywacyjnych polegające na wycince drzew i krzewów na skarpach składowiska. W ramach rekultywacji powierzchnia składowiska zostanie wyrównana i uszczelniona. Kolejnym etapem będzie wykonanie warstwy drenażowej, której zadaniem będzie odprowadzenie wód opadowych i roztopowych poza obszar składowiska. Ostatnim etapem prac, będzie wykonanie warstwy biologicznej, czyli obsianie powierzchni składowiska odpowiednio dobranymi roślinami – mówi Marcin Gustek, kierownik Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami.

Rekultywacja składowiska ma znaczenie proekologiczne, pozwoli zabezpieczyć środowisko przed potencjalnym negatywnym oddziaływaniem składowiska.

UMJ

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
ll Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ll
Gość
ll

Mam nadzieję że zostaną zastosowane geofolie z Gamratu. Jeżeli tak się nie stanie to proszę CBA o sprawdzenie przetargu!!!!

Close
X