MiastoWiadomości

Skołyszyn: złodziej przewodów elektrycznych zatrzymany

Policjanci ze Skołyszyna zatrzymali 20-latka, który włamał się do prywatnego garażu. Mężczyzna na swoim koncie ma również włamanie do budynku gospodarczego. Jego celem była kradzież przewodów elektrycznych, z których uzyskaną miedź sprzedał w skupie złomu. Podejrzany przyznał się do przestępstw i poddał dobrowolnie karze.

fot. KPP Jasło (kliknij aby powiększyć)

Funkcjonariusze na trop podejrzanego wpadli początkiem tygodnia. Policjanci zebrali informacje, z których wynikało, że mężczyzna w miniony piątek w nocy włamał się do prywatnego garażu w Harklowej, skąd ukradł kilkadziesiąt metrów przewodów elektrycznych.Funkcjonariusze potwierdzili, że 20-latek swój łup zabrał do miejsca zamieszkania. Tam opali kable z izolacji, po czym uzyskaną w ten sposób miedź sprzedał w jednym ze skupów złomu.

Ponadto w toku prowadzonego postępowania śledczy ustalili, że podejrzany podobnego przestępstwa dokonał w październiku br. Wówczas włamał się do budynku gospodarczego w Harklowej, z którego również skradł przewody elektryczne, a uzyskaną z nich miedź sprzedał.

Początkowo zatrzymany mężczyzna zaprzeczał, że włamania to jego dzieło. Zmienił jednak zdanie w obliczu przedstawionych przez policjantów dowodów i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Poddał się dobrowolnie karze i zobowiązał do wyrównania poniesionych przez pokrzywdzonych strat.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x