MiastoWiadomości

Spotkanie Starosty Jasielskiego z Dowódcą III Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej

Starosta Jasielski Adam Pawluś spotkał się z płk Arkadiuszem Mikołajczykiem, Dowódcą III Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, aby omówić funkcjonowanie obrony terytorialnej na terenie województwa podkarpackiego. W spotkaniu uczestniczyli również: Wicestarosta Jasielski Tadeusz Gorgosz, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Andrzej Stachurski oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Stanisław Zając.

Spotkanie Starosty Jasielskiego z Dowódcą III Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej
Spotkanie Starosty Jasielskiego z Dowódcą III Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej

Podczas spotkania, które odbyło się w piątek (2 grudnia) w Starostwie Powiatowym w Jaśle, płk Mikołajczyk zwrócił się do Starosty Jasielskiego z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu naboru do kampanii obrony terytorialnej w Jaśle. Omówiono również możliwości współpracy w zakresie przeprowadzania ćwiczeń na terenie powiatu.

Planuje się, że nabory młodzieży i ochotników do obrony terytorialnej, odbywać się będą w pierwszych miesiącach 2017 roku. Kandydaci mają reprezentować wszystkie gminy, dlatego też zostanie podjęta współpraca z burmistrzami i wójtami z powiatu jasielskiego.

Kompania działająca w Jaśle funkcjonować będzie w ramach dębickiego batalionu.

W Dębicy znajdować się będzie dowództwo batalionu oraz 3 pododdziały wsparcia i zabezpieczenia. Batalion ten będzie tworzyć 5 kompanii – pododdziałów bojowych, rozlokowanych w pięciu powiatach: mieleckim, ropczyckim, jasielskim, strzyżowskim i dębickim.

Patronem batalionu dębickiego będzie Adam Lazarowicz, komendant dębickiego obwodu Armii Krajowej, związany z Jasłem.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x