r e k l a m a
InwestycjeWiadomości

Spotkanie z ministrem Kraszewskim w sprawie zbiornika Kąty-Myscowa

Zbiornik Kąty-Myscowa był głównym tematem spotkania Andrzeja Czerneckiego, burmistrza Jasła, Kazimierza Miśkowicza, wójta gminy Krempna oraz Bogusława Płodzienia, dyrektora Biura Zarządu Wojewódzkiego PSL w Rzeszowie z ministrem środowiska Andrzejem Kraszewskim. W spotkaniu, które odbyło się końcem marca w Warszawie, uczestniczył również Jan Bury, wiceminister skarbu państwa.

Spotkanie dotyczyło dwóch spraw. Jedna odnosiła się do informacji, iż z powodu braku środków na opracowanie „Raportu oddziaływania na środowisko”, niezbędnego do uzyskania decyzji środowiskowej, zostały zatrzymane prace związane ze zmianą miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla obszaru zbiornika wodnego Kąty – Myscowa na rzece Wisłoce. Druga, poruszona podczas spotkania, sprawa dotyczyła projektu złożonego przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki pod nazwą „Program poprawy czystości zlewni rzeki Wisłoki – Etap II”.

Minister Kraszewski widzi ogromną potrzebę kontynuacji przygotowania dokumentacji niezbędnej do realizacji budowy zbiornika Kąty-Myscowa i zapewnił, że postara się wygenerować na ten cel niezbędne środki – relacjonuje Andrzej Czernecki, który dodaje, że zbiornik ten jest bardzo ważnym zamierzeniem inwestycyjnym nie tylko dla powiatu jasielskiego, ale również dębickiego i mieleckiego.

Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)

Podstawowe zadania zbiornika to: zagwarantowanie wysokiej jakości wody pitnej dla mieszkańców z obszarów o ograniczonych zasobach wód podziemnych, w tym Jasła, Dębicy, Mielca, oraz ochrona przed powodzią. Jednocześnie Andrzej Czernecki jako przewodniczący Zarządu Związku Gmin Dorzecza Wisłoki, skupiającego 20 gmin z terenu zlewni rzeki Wisłoki, zaoferował partnerską współpracę Związku w zakresie przygotowania i realizacji planowanego zbiornika wodnego.

Minister Kraszewski zapewnił również o swoim poparciu dla projektu pod nazwą „Program poprawy czystości zlewni rzeki Wisłoki – Etap II” złożonego przez Związek o dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Projekt, który jest kontynuacją prowadzonego już wcześniej programu, obejmuje zadania zakresu gospodarki wodno-ściekowej na terenie pięciu gmin Związku, w tym modernizację oczyszczalni ścieków w Jaśle. Wartość projektu, który znajduje się na liście rankingowej ze statusem projektu rezerwowego, wynosi ok. 55 mln. złotych. Decyzja w sprawie realizacji projektu powinna zapaść do końca czerwca.

UMJ

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
WF
WF
2021 lat temu

A ten Płodzień to pilnował od strony lasu , ziemi,biura czy co, z jakiej racji jakiś partyjniak pcha się w sprawy Jasła, to już sami nie możecie nic zrobić, czy już PSL wali punkty za darmo

Kamil
Kamil
2021 lat temu

Tak więc znowu zapowiedż sukcesu…Idą wybory,więc na horyzoncie pojawiają się te same wciąż horrory i potwory…Gadu,gadu,damy,damy a w listopadzie- żegnamy! PSL robi sobie kampanię wyborczą z PO,przy udziale wizjonera Czerneckiego.Oto cała treść owego spotkania za społeczne dutki….A zbiornika? Lepiej by nie było,bo nieodpowiedzialność może doprowadzić do tragedii większej niż ta z czerwca ubiegłego roku….

ixi
ixi
2021 lat temu

robic nie gadac…

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X