MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Stan bezpieczeństwa na jasielskich drogach w 2011 r.

Policjanci ruchu drogowego podsumowali stan bezpieczeństwa na jasielskich drogach w minionym roku. Było bezpieczniej w porównaniu do 2010 r. Zmniejszyła się liczba wypadków, rannych w tych zdarzeniach, a także liczba kolizji drogowych.

Stan bezpieczeństwa na jasielskich drogach w 2011 r.

W minionym roku na drogach powiatu jasielskiego doszło do 64 wypadków drogowych. Ich skutkiem była śmierć 5 osób, a 73 osoby zostały ranne. W porównaniu do 2010 r. zanotowano spadek o 4 wypadki oraz spadek o 16 osób rannych. Natomiast liczba osób, które poniosły śmierć nie uległa zmianie.

Na podkreślenie zasługuje, że w ostatnich trzech latach znacznie zmniejszyła się liczba wypadków na jasielskich drogach, mimo że nastąpił gwałtowny przyrost ilości pojazdów zarejestrowanych na terenie naszego powiatu. W 2008 r. odnotowano 98 takich zdarzeń w roku minionym 64, tj. prawie o 35 % mniej.

Z liczby 64 wypadków w 32 udział brali niechronieni uczestnicy ruchu drogowego (piesi, rowerzyści, motorowerzyści, motocykliści), co stanowi 50 % ogółu wypadków, śmierć poniosły 3 osoby niechronione, rannych zostało 30 osób.

Główną przyczyną wypadków drogowych było przekroczenie prędkości oraz nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. Największe zagrożenie wypadkami występowało na terenie Jasła, gdzie zaistniało 24 wypadki.

Statystyki ubiegłego roku wskazują na znaczny spadek liczby kolizji drogowych. W 2011 r. policjanci odnotowali 483 kolizje, tj. o 107 mniej niż w 2010 r.

Wzrosła natomiast liczba kierowców, którzy odważyli się usiąść za kierownicą po wcześniejszym wypiciu alkoholu. W minionym roku policjanci zatrzymali 642 pijanych kierowców, tj. o 139 więcej niż rok wcześniej.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x