MiastoWiadomości

Stracili prawa jazdy za nadmierną prędkość

Jasielscy policjanci, podczas majowego weekendu, zatrzymali 23 uprawnienia do kierowania pojazdami za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Rekordzista pędził z prędkością 144 km/h.0

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego jasielskiej komendy nieustannie dbają o to, by na drogach naszego powiatu było bezpiecznie. W ramach codziennej służby zwracają uwagę na wykroczenia drogowe, których następstwem mogą być niebezpieczne kolizje lub wypadki. W wielu sytuacjach reagują stanowczo, szczególnie wobec osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu oraz tych, którzy pędzą z zawrotnymi prędkościami w obszarze zabudowanym.

Podczas minionego majowego weekendu policjanci zatrzymali 23 sprawców rażących wykroczeń drogowych. Kierujący pojazdami w obszarze zabudowanym oraz na odcinkach dróg, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, znacznie przekroczyli prędkość, mając na licznikach ponad 100 km/h. Wszyscy stracili prawa jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Rekordowy wynik policjanci zanotowali w minioną sobotę w Umieszczu. Około godz. 20, na drodze powiatowej, policjanci zmierzyli prędkość osobowej alfy romeo. Kierujący nią 34-latek, nie zważając na ograniczenia, jechał z prędkością 144 km/h. Mężczyzna został ukarany grzywną i stracił prawo jazdy.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej, obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące. Ujawnienie sytuacji ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejna wpadka kierowania bez prawa jazdy skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x