r e k l a m a
MiastoWiadomości

Strażacy mieli swój dzień. Liczne wyróżnienia oraz odnaczenia (foto)

Uroczysta msza święta, parada ulicami miasta, przemówienia, liczne medale oraz wyróżnienia i awanse dla strażaków, czyli Dzień Strażaka pełną piersią.

Strażacy mieli swój dzień (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Dzisiejsza uroczystość była okazją do uhonorowania medalami oraz nominacjami na wyższe stopnie strażaków wyróżniających się swoją pracą oraz służbą na rzecz społeczeństw. Zostały również przyznane podziękowania osobom, które wspierają działania straży pożarnej.

Strażacy mieli swój dzień (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

– Czwartego maja jasielskich strażacy obchodzili swoje święto. Zawsze organizowaliśmy je w połowie lub końcem maja, jednakże dzisiejsze obchody są połączone z jubileuszem dwudziestolecia powstania Państwowej Straży Pożarnej. Na chwilę obecną możemy się szczycić naszym taborem samochodowy oraz obiektem i przede wszystkim załogą z najwyższej półki. Wiele komend Państwowej Straży Pożarnej może nam zazdrościć – mówi starszy brygadier Wiesław Latoszek, komendant PSP Jasło.

Życzenia „ile wyjazdów tyle powrotów”

Życzenia „ile wyjazdów tyle powrotów” dla jasielskich strażaków z Państwowej Straży Pożarnej oraz ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu jasielskiego złożyli lokalni samorządowcy.

Strażacy mieli swój dzień (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

– Dzień strażaka to przede wszystkim okazja do złożenia życzeń, gratulacji oraz podziękowań za ofiarną służbę strażaków. Przez te dwadzieścia lat zaszło wiele zmian, nie wszyscy mieszkańcy tego doświadczają, gdyż na co dzień nie mają styczności z służbami ratunkowymi w akcji. Podczas dzisiejszych obchodów nie wszyscy strażacy założyli galowe mundury. Częśc z nich cały czas czekała na sygnał, aby nieść ratunek lokalnej ludziom, za co należą im się serdeczne podziękowania – mówi Adam Kmiecik , starosta jasielski.

Samorządy pomagają jak tylko mogą

Burmistrz miasta Jasła, Andrzej Czernecki, przekazał na ręce komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, dokumenty odnośnie zakupionej niedawno przez miasto łodzi płaskodennej, której koszt pochłonął z budżetu naszego miasta blisko trzydzieści tysięcy złotych.

Strażacy mieli swój dzień (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

– Wspieramy potrzeby naszej straży odpowiadając na ich potrzeby, które są do nas kierowane. W ostatnim czasie została do nas skierowana potrzeba zakupu nowej łodzi płaskodenne do taboru Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Dzisiaj panu komendantowi, co prawda przekazałem dowód rejestracyjny przyczepy, ale na tej przyczepie jest łódź, która będzie do dyspozycji straży pożarnej. Mam tylko nadzieję, że nie prędko będzie musiała się przydać. Wszyscy mamy nadzieję, że w tym roku nie będziemy mieli powodzi, która miała miejsce w 2010 roku i zalała ona wiele pomieszczeń oraz sprzętu strażackiego – tłumaczy Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

Uroczystości z okazji Dnia Strażaka uświetniła orkiestra dęta działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Osobnicy.

Z dniem 04.05.2012 roku nominację na wyższy stopień służby otrzymali: st. kpt. Bogdan Ziemba (awans na młodszego brygadiera), st. kpt. Rafał Rutyna (awans na młodszego brygadiera), asp. Adam Durał (awans na starszego aspiranta), ogn. Wiesław Białkiewicz ( awans na starszego ogniomistrza), st. sekc. Mariusz Wójcikiewucz (awans na młodszego ogniomistrza), st. sekc. Andrzej Bachórz (awans na młodszego ogniomistrza), st. sekc. Krystian Depczyński (awans na młodszego ogniomistrza), st. sekc. Mirosław Niezgoda (awans na młodszego ogniomistrza), st. sekc. Paweł Wnęk (awans na młodszego ogniomistrza)

Strażacy mieli swój dzień (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Złoty Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa otrzymali: st. ogniomistrz Marek Forystek oraz asp. sztabowy Grzegorz Rogowski. Srebrnym medalem uhonorowani zostali: st. kpt. Jan Szeląg oraz sekc. Tomasz Zawisza. Natomiast brązowym medalem zostali uhonorowani: st. str. Rafał Bilski, sekc. Mirosław Grzesik oraz st.str. Paweł Wójcik. Starosta jasielski, Adam Kmiecik przyznał nagrodę za szczególne zasługi na rzecz Państwowej Straży Pożarnej Piotrowi Źrebcowi.

Zobacz fotorelację! (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Biało-czarny
Biało-czarny
2024 lat temu

Bardzo rzeczowa relacja reakcjio

Ania
Ania
2024 lat temu

Szkoda, że chłopaki z Rafineryjnej strazy niestety nie doczekali się tego święta. Poza tym życzę strazakom z JRG wielu sukcesów o raz małej liczby wyjazdów!!

Ochotnik
Ochotnik
2024 lat temu

Szkoda ze w naszym mieście wszysktie władze czyli burmistrz, starosta, wójt pokazują się tylko na imprezach, gdzie zostaną nagrodzeni przez innych.. Szkoda, że nie finansują innych instytucji.. Brawa dla „mundurowych”…

kolega
kolega
2024 lat temu

Paweł, gratulacje, od zawsze wiedziałem, ze dasz sobie rade w strazy. gratulujemy awansu i życzymy dalszego powodzenia!

p.poż
p.poż
2024 lat temu

Dawniej w obiegu było powiedzonko „gdy Cie praca w ręce parzy p…..dol pracę idź do Straży”.Nic dzisiaj na wartości nie straciło to powiedzonko.Zrobiono zgłoszenie do Pow.Kom.Straży w Jaśle,że Jasielska S-pnia Mieszkaniowa wbrew przepisom p.poż poprzez wygrodzenie połowy podwórka blokowego wyłączyła drogę pożarową do tego bloku.Na zgłoszenie tego faktu do wym.Straży odpowiedziano,że jest to problem Sp-ni.Problemu nie załatwiono i dalej trwa.Nic bardziej bzdurnego.Ale i owa Straż przerabiała pseudo akcje ratunkową,gdy właśnie w tym bloku zaistniał awaryjny przypadek,to oni nie mając żadnej możliwości wjazdu wozem ,bo i jak? to piechotą wzdłuż bloku na plechach targali sprzet ratunkowy i własny i dla poszkodowanych.Panie… Czytaj więcej »

Jewgienij
Jewgienij
2024 lat temu

Pozdrowienia dla p. Adamów. Tak trzymać chłopaki.

Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x