Wiadomości

Strażacy z Dębowca mają nowy samochód. A dostaną jeszcze cztery

Trzy nowe samochody pożarnicze trafią do strażaków z Dębowca a dwa pojadą do Osieka Jasielskiego. Wczoraj oddano pierwszy wóz, typu lekkiego Nissan Navarę.

Ten samochód jest super wyposażony, jak się nieoficjalnie dowiedziałem jest tylko dwa takie w straży, jeden u nas a drugi w Dębicy. Jego koszty wyniosły 104 tys. zł brutto, myślę, że jest to wyjątkowo niski koszt, bo niektóre słabsze samochody po przetargu są po 140 tys. zł – mówi Zbigniew Staniszewski.

Pickup Nissan Navara z napędem 4×4, z silnikiem 2.5 TDI 190 koni mechanicznych jest dużym wzmocnieniem taboru straży pożarnej w Dębowcu. Jego umiejętności górskie będą wykorzystywane głównie do celów pożarniczych i logistycznych.

Mieliśmy w górach przykłady pożarów lasów i nie wszystkie samochody dojadą. Teraz to się zmieni. Również podczas powodzi, były takie przypadki, że do niektórych uwięzionych osób, nie można było dojechać z jedzeniem i napojami – mówi wójt.

Samochód posiada także kilka systemów hamowania, które zapewniają kierowcy bezpieczeństwo oraz kilka systemów kontroli trakcji.

To jest ważne także  w czasie zimy. Być może w przyszłości uda się go wykorzystać do odśnieżania czy posypywania – dodaje Staniszewski.

Nowy wóz będzie służył nie tylko gminie Dębowiec i powiatowi jasielskiemu.

Podczas ostatniej powodzi, wyjeżdżaliśmy do pomocy do powiatu sandomierskiego i nie wszędzie udawało się dotrzeć. Myślę, że tym samochodem będziemy mogli wszędzie w miarę bezpiecznie dojechać – mówi Witold Wątroba, prezes OSP w Dębowcu.

Nissan Navara został zakupiony m.in. ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
KRUSZYNKA
KRUSZYNKA
2024 lat temu

FAJNE AUTO POZDROWIENIA DLA OSP DĘBOWIEC:D

ktoś XD
ktoś XD
2024 lat temu

haha ; D no super :*

Ochotnik
Ochotnik
2024 lat temu

A nie wystarczyłyby im bardzo głośne syreny:confused:

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x