Wiadomości

Świerchowa: Zderzenia samochodu ciężarowego z „osobówką”

W dniu dzisiejszym  doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Świerchowa na drodze wojewódzkiej nr 992 z udziałem ciągnika siodłowego wraz z naczepą oraz samochodu osobowego.

Groźnie wyglądające zdarzenie drogowe w Świerchowej (pow. jasielski) - fot. ze strony straz.gov.pl

Z dotychczasowych informacji opublikowanych na stronie straz.gov.pl wynika, że kierujący „osobówką”, w wyniku zaśnięcia zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w bok jadącego z przeciwnej samochodu ciężarowego. W wyniku zderzenia, oba pojazdy zjechały na pobocze.

–  Samochód ciężarowy zjechał na pole orne, gdzie gwałtownie zatrzymał się. Przewożony ładunek TIR-a w postaci 4 zwojów blachy o masie ok 7 ton każdy pod wpływem bezwładności zerwał zabezpieczenia, zniszczył burty naczepy i przetoczył się przez kabinę kierowcy powodując jej całkowite wyrwanie z ramy, zniszczenie i przewrócenie na dach – informuje serwis informacyjny Komendy Głównej Straży Pożarnej.

Groźnie wyglądające zdarzenie drogowe w Świerchowej (pow. jasielski) - fot. ze strony straz.gov.pl

Na szczęście, w tym groźnie wyglądającym zdarzeniu drogowym, żaden z kierujących pojazdami nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały trzy jednostki z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej  w Jaśle, karetki pogotowia. Na miejscu zdarzenia pracowali również funkcjonariusze Policji.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, prowadzą czynności mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności wypadku.

(PJ)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x