PolitykaWażne wydarzeniaWiadomości

Szerokie poparcie społeczne dla Krzysztofa Augustyna, kandydata na wójta gminy Nowy Żmigród

Osoby reprezentujące lokalne społeczności z całej gminy Nowy Żmigród spotkały się we wtorek 30 listopada w sali Gminnego Ośrodka Kultury, by ocenić sytuację przed II turą wyborów oraz wyrazić poparcie dla kandydatury obecnego wójta Krzysztofa Augustyna.

Krzysztof Augustyn
Na spotkaniu nie zabrakło samorządowców szczebla powiatowego pochodzących z Nowego Żmigrodu Adama Kmiecika i Franciszka Miśkowicza. Zarówno Starosta Jasielski Adam Kmiecik jak i reprezentujący ziemię żmigrodzką w Radzie Powiatu Jasielskiego Franciszek Miśkowicz wyrażając pełne poparcie dla Krzysztofa Augustyna podkreślali jak ważne dla wójta są sprzyjające warunki polityczne na poziomie wyższych szczebli samorządu.
Nie można wbrew większości starać się zmieniać rzeczywistość tylko według spojrzenia PiSu, które jest dla większości nie do zaakceptowania – podkreślił Starosta Adam Kmiecik.
Koalicja Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego w Sejmiku Województwa Podkarpackiego i w Radzie Powiatu Jasielskiego to koalicja rozsądku, gwarantująca spokój i zrównoważony rozwój – powiedział Franciszek Miśkowicz.
O wypowiedź poprosiliśmy liderów lokalnych grup społecznych z gminy Nowy Żmigród.
Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej Zdzisław Gołębiowski podkreślał zaangażowanie wójta w sprawy ochotniczej straży pożarnej: Strażaków ochotników w naszej gminie jest ponad 500. Większość z nich dobrze pamięta jak wyglądały budynki straży pożarnych, samochody i wyposażenie przed objęciem funkcji wójta przez Krzysztofa Augustyna 12 lat temu. Teraz mamy ładne remizy i nowoczesne wozy z dobrym wyposażeniem.
Zdzisław Gołębiowski od 53 lat jest związany z pożarnictwem, a od blisko 45 lat pełni funkcje Naczelnika Gromadzkiego i Komendanta Gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Żmigrodzie.
Wóz strażacki OSP Skalnik
Ciepłych słów wójtowi Augustynowi nie szczędziła Maria Adamska Przewodnicząca Kół Gospodyń Wiejskich.
Aktywizacja społeczna kobiet w kołach gospodyń spotyka się z przyjaznym wsparciem ze strony wójta. Jeszcze cztery lata temu w gminie Nowy Żmigród było 5 kół gospodyń, dzisiaj jest ich już 13 i powstają następne.
Wójt bardzo dobrze i rozsądnie gospodaruje pieniędzmi – powiedział Stanisław Piwowarczyk sołtys wsi Desznica, wieloletni radny gminy, przewodniczący Komisji Budżetowej Rady Gminy.
Współpraca z wójtem układa się bardzo dobrze. Nie widzę nikogo innego na tym stanowisku – powiedział Tadeusz Źrebiec – wieloletni sołtys wsi Kąty i radny gminy.
Sam wójt Krzystof Augustyn niechętnie wylicza swoje dokonania.
Zapytaliśmy się o najważniejsze inwestycje jakie udało mu się zrealizować?

Największe środki z funduszy unijnych w ubiegłej kadencji wykorzystano na budowę kanalizacji na terenie 3 miejscowości: Nowy Żmigród, Mytarz i Motarka i oczyszczalni ścieków, która docelowo obsłuży wszystkie miejscowości gminy. Przebudowę rynku i placu Kościuszki w Nowym Żmigrodzie Zakup samochodu z pełnym wyposażeniem dla OSP Skalnik działającej w krajowym systemie ratownictwa.
Oczyszczalnia ścieków
Duże środki z funduszy unijnych wykorzystano również na dokończenie budowy i remonty domów ludowych. Wybudowano nowy dom ludowy w Makowiskach, który ma teraz kształt pięknego dworku, Tokach oraz zmodernizowano domy ludowe w Gorzycach, Sadkach. Planowane są kolejne remonty domów ludowych. Są już przygotowane do podpisania umowy na finansowanie z programu Rozwój Obszarów Wiejskich na remonty domów ludowych w Skalniku i w Nienaszowie.
Szkoła w Nienaszowie
W ramach środków zewnętrznych pozyskanych z innych źródeł niż fundusze unijne wybudowano szkołę i salę gimnastyczną w Nienaszowie, gimnazjum w Kątach oraz został przygotowany i wdrożony program dożywiania dzieci we wszystkich placówkach oświatowych. Znaczne środki zewnętrzne zostały pozyskane na budowę i modernizację dróg gminnych.
Gimnazjum w Kątach
Jakie wyzwania stawia sobie Pan na następną kadencję?
Przede wszystkim trzeba dokończyć kanalizację gminy. Przygotowana jest dokumentacja i niebawem rozpocznie się budowa kolejnych odcinków kanalizacji w miejscowościach Toki, Sadki, Gorzyce, Łężyny i Nienaszów.
Jesteśmy już przygotowani do budowy pełnowymiarowej sali gimnastycznej w Nowym Żmigrodzie. Ta sala to I etap dużej inwestycji. Wokół Sali planowane jest powstanie całego kompleksu sportowo-rekreacyjnego wraz z boiskiem wielofunkcyjnym. W ostatnich dniach podpisałem umowę na termomodernizację gminnego przedszkola. Wartość tej inwestycji to ok. 1 miliona złotych.

Chciałbym także zmodernizować Gminny Ośrodek Zdrowia, z którego korzysta również część mieszkańców gminy Krempna i gminy Osiek Jasielski. Da to możliwość poszerzenia zakresu usług medycznych świadczonych przez żmigrodzki ośrodek zdrowia, tak by mieszkańcy jak najrzadziej musieli jeździć do Jasła.
Jak widzi Pan współpracę ze swoimi oponentami?
Gmina to dobro wspólne wszystkich mieszkańców i każdy, kto będzie chciał cokolwiek dobrego dla tej gminy zrobić znajdzie u mnie wsparcie.
Wójt Krzysztof Augustyn absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie kandydat KWW Uczciwość-Rozsądek-Rozwój popierany przez Platformę Obywatelską oraz Polskie Stronnictwo Ludowe w II turze wyborów zmierzy się z Mirosławą Wójcik nauczycielem technologii żywienia w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie kandydatem partii Prawo i Sprawiedliwość.
KWW Uczciwość-Rozsądek-Rozwój

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
29 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
luka
luka
2024 lat temu

No i tak ma być, Brawo, hurra.
Najpiekniejszy jest Dom ludowy w Makowiskach, zapraszamy.

ace
ace
2024 lat temu

ostatnie zdjęcie to jakaś wielka archi – szopa.

mieszkaniec
mieszkaniec
2024 lat temu

Super, panie Wójcie, ja oraz moja rodzina i znajomi jesteśmy za!!!

M
M
2024 lat temu

mam nadzieje że te słowa „Jesteśmy już przygotowani do budowy pełnowymiarowej sali gimnastycznej w Nowym Żmigrodzie. Ta sala to I etap dużej inwestycji. Wokół Sali planowane jest powstanie całego kompleksu sportowo-rekreacyjnego wraz z boiskiem wielofunkcyjnym.” to nie tylko puste gadanie przed wyborcze , tylko te boiska powstaną , trzymam pana za słowo bo to jest naprawdę potrzebne.

PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

Kmiecik? Czy to ten sam facet, którego nazwiska wójtowy „Region Żmigrodzki” nie wymienił przez 4 lata bycia starostą? 😀

Piotrek
Piotrek
2024 lat temu

A lubi dalej młode dziewczynki !!

Olo
Olo
2024 lat temu

A co szanowny Pan zrobił dla Łysej Góry???? Patrzę i patrzę i nie mogę wypatrzeć……. Dom ludowy porażka, brak chodników, brak oświetlenia, nie ma się Pan czym tutaj szczycić. Na pewno nie zagłosuję na Pana ja i moja rodzina !!!!!!!!!

yahoo
yahoo
2024 lat temu

Doceniam dorobek gminy z ostatnich lat,zmiany już dawno następują.
5 grudnia głosuję na p.Augustyna!

Adam K.
Adam K.
2024 lat temu

Bęben rozgłasza że jak go zwolniki ze szkoły to byl gdzieś w Warszawie i podobno tam pracowal na budowie a inni mówia zupelnie co innego!!

Mirka
Mirka
2024 lat temu

Siwy,stary i zmęczony życiem i wodom!!

Yes
Yes
2024 lat temu

Pamiętajcie 5 grudnia, tylko Augustyn

orka
orka
2024 lat temu

Bęben już 30 lat nie pracuje, bo go nigdzie nie chcą.A taki fachowiec.Widzę ze znalazł sobie mecenasa…

strażak-ochotnik
strażak-ochotnik
2024 lat temu

Czy to prawda, ze gminny komendant OSP jest opłacany przez Urząd Gminy? Czy to prawda, że za bycie komendantem OCHOTNICZEJ straży pożarnej dostaje sie niezłą kasę? 😛

ja
ja
2024 lat temu

pan Beben az czerwony ze zlosci bo po raz kolejny poniosl porazke ale on sie nie poddaje! Agituje za Augustynem bo na stanowisku ewentualnego zastepcy vacat. A tak sie nie lubili ci panowie. Zal, zal, zal. Troche honoru panowie.

Kazimierz
Kazimierz
2024 lat temu

Fucha łączy? Nie wiadomo, czy Pan Miśkowicz zaawansuje. Cztery lata temu też miał ochotę i nic z tego nie wyszło.

Zofia
Zofia
2024 lat temu

Myślę że najbardziej to popiera się sam Augustyn, bo ludzie będą głosować na Panią Wójcik.

swojak
swojak
2024 lat temu

tak broszurki roznosza po domach pracownicy gminy pytam w ramach czego czyny spoleczne dawno sie skonczyly a w godzinach pracy czemu nie my za kampanie pana wojta placimy -ludzie otwierac oczy oby nie zapozno glosujmy rozsadnie p Wojcik -!!!

rybka
rybka
2024 lat temu

a broszurki p. Wójcik roznosza po domach jej uczennice, Też za darmo??. Może dostaną 6 z kucharzenia i rodzajów surówek?

M
M
2024 lat temu

Rysiek Bęben to nie jest rozsądny człowiek , ten sam człowiek oskarża młodzież w swojej rodzimej miejscowości że ta ukradła i podmieniła monitor w Domu Ludowym. Wszystko fajnie ładnie gdyby pan sołtys miał jakieś na to dowody a ten takich nie ma mało tego wymyślił sobie 4-5 osób co rzekomo ten monitor widziało co jest dziwne bo połowa mieszkańców naszej miejscowości nie widziało takiego monitora , więc ja się pytam , czy nasze społeczeństwo chce takiego człowieka w zarządzie naszej gminy ? Bo na pewno nie ja !!!!! dlatego jeśli pan Augustyn wybierze tego człowieka na zastępce ja swój głos… Czytaj więcej »

młody
młody
2024 lat temu

Ciekawe kiedy będzie artykuł o niejakim Kazimierzu z Warzyc, który bardzo kocha PiS?

zuziana
zuziana
2024 lat temu

No to się towarzystwo wzajemnej adoracji uaktywniło. Wzajemnie się popierają, tak jakby to od nich zależało jak ludzie zagłosują. No a na horyzoncie przeciwniczka się pokazała to sobie trzeba laurki za dobre sprawowanie w czasie minionej kadencji wymalować. Szkoda tylko, że takie one jakby mało prawdziwe i szczere. Straż pożarna popiera kandydaturę wójta no i koło gospodyń wiejskich……..ha ha.

PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

Szerokie poparcie społeczne: sołtys z Desznicy, szkolny konserwator z Kątów i ta z koła gospodyń wiejskich, której nazwiska nie pamiętam 😀 No i były I sekretarz partii-nieboszczki 😀

Swój
Swój
2024 lat temu

Baby sobie, chłopy sobie AUGUSTYN wygra
zwłaszcza w tych wioskach które go poparły w I turze.
Nie dajmy się, bo w innym razie przypomna sobie o nas za 4 lata. Teraz wszystko pójdzie do Żmigrodu – oni maja szczególny koncert zyczeń do p.Wójcik.

kibic
kibic
2024 lat temu

PiS-man czy wiesz, że to p.Wójcik liczyła na wielkie poparcie swoich przegranych konkurentów (Bęben, Bakuta). Liczyła, że będą z nią jeździć na zebranie i swoje głosy scedują na nią. Zachowali sie jednak przyzwoicie i uznali że każdy wyborca decyduje sam, ty też.
Poparli wójta Augustyna, bo maja takie prawo, ale nie apelują żebyś głosował tak jak oni.Każdy rozumny człowiek wie,ż taki wybór to wygrana dla gminy, a amatorów mamy po uszy. Zanim się czegoś nauczy to pójdzie na emeryturę, bo nie wiem czy wiesz że nauczyciele ida po 20 latach pracy.

Gienek
Gienek
2024 lat temu

Głosujemy na Wójcik bo ma dobry plan rozwoju, panu już dziękujemy.

do M
do M
2024 lat temu

Masz jakis prywatny uraz do p.Bębna.? Trzeba to było głosić zanim kandydował na wójta, Wyborcy jednak na Mytarzy, Mytarce, N.Żmigrodzie uznali, że jest najlepszy i tu miał największe poparcie.
Nie zmyślaj też że będzie zastępcą wójta, bo to wizja z kosmosu.
Będzie to człowiek z PSL – taka jest kolej rzeczy i układów koalicyjnch.
Ale je nie mam nic przeciwko temu, Wolę niż PiS.

ta...
ta...
2024 lat temu

PiS-man a ty to kto ?:) Gadająca KUPA która nic w życiu nie zrobiła społecznie ?:)

akord
akord
2024 lat temu

To odpust 6XII w Łężynach będzie huczny

egon
egon
2024 lat temu

jesli macie wybrac gminnego komednta to z prawdziwego zdarzenia a nie juz zaplanowanego p .R. Z TOKOW TO KPINY

Back to top button
29
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x