PolitykaWażne wydarzeniaWiadomości

Tadeusz Baniak przeprasza za poparcie Kurowskiej!

Startujący w I turze wyborów na burmistrza Jasła Tadeusz Baniak („Nasze Jasło”) w wystąpieniu telewizyjnym przeprasza za poparcie udzielone Marii Kurowskiej przed czterema laty.

Tadeusz Baniak, kandydat I tury wyborów na burmistrza Jasła (fot. Sylwia Binkowicz, Jaslonet.pl)
W telewizyjnym spocie sfinansowanym ze środków Komitetu Wyborczego „Jaślanie” Tadeusz Baniak przeprasza mieszkańców Jasła za udzielone przez niego poparcie Marii Kurowskiej w wyborach samorządowych w 2006 roku.
Chciałem przeprosić państwa za poparcie przed 4 laty kandydatury Pani Marii Kurowskiej na burmistrza miasta Jasła. Błąd mój polegał na tym, że zaufałem jej deklaracjom, jej obietnicom, nic z tego nie zostało zrealizowane – mówił Tadeusz Baniak.
Jako obecny dyrektor MOSiRu Tadeusz Baniak podaje przykład deklaracji rozbudowy obiektów sportowych, których nie udało się zrealizować.
Przez te cztery lata udało się tylko zrobić, jak to niektórzy złośliwi radni mówią, kawałek ślizgawki – mówi.
W 2006 roku w drugiej turze wyborów samorządowych spotkali się Andrzej Czernecki, ówczesny burmistrz Jasła oraz Maria Kurowska. Tadeusz Baniak po przegranej w I turze zdecydował udzielić poparcia Marii Kurowskiej, jak się okazało, ceną za to miał być fotel dyrektora MOSiR-u. Na obiecaną posadę Baniak czekał aż do listopada 2008 roku.
PiS odsuwany od samorządu
Tadeusz Baniak jest zdania, że dużym zagrożeniem jest poparcie Marii Kurowskiej reprezentującej Prawo i Sprawiedliwość w sytuacji, gdzie na szczeblach samorządów regionalnych i terytorialnych zawiązywane są koalicje mające na celu odsunięcie od władzy PiS.
Ponieważ Pani burmistrz jest przedstawicielką partii Prawa i Sprawiedliwości w tym momencie istnieje wielkie zagrożenie, że jakiekolwiek środki, szczególnie pochodzące od Sejmiku Wojewódzkiego gdzie dzielone są środki unijne, do Jasła nie dotrą – przekonuje Tadeusz Baniak.
W Sejmiku Województwa rządzić ma koalicja PO-PSL-SLD, w powiecie jasielskim chęć współpracy zadeklarowało PO-PSL-PSP, w mieście Jaśle natomiast PO-PSP-Jaślanie.
Daje państwu możliwość wyboru. Oczywiście nikogo nie zmuszam, każdy ma swój rozum. Jednakże uważam, że argumenty które przedstawiłem wskazują, że należy podejść naprawdę rozsądnie i pragmatycznie do wyboru 5 grudnia – tymi słowami kończy Tadeusz Baniak.
W. Żebracki
Jaslonet.pl

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

70
Dodaj komentarz

avatar
70 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
JamamracjeAlawPiSduPiS-manjaslanka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zdegustowany
Gość
zdegustowany

Gdybym nazywał się Tadeusz Baniak, prawdopodobnie nosiłbym zarost bo nie byłbym w stanie spojżeć w lustro, a bez niego trudno się golić…

jolapwls
Gość
jolapwls

Wierze Panu Panie Baniak. Ma Pan racje z oceną Kurowskiej i aktualnej sytuacji w Jaśle. Szkoda tylko tych 4 lat

mlody
Gość
mlody

Z czystym sumieniem i z pewnością pojde na wybory i zaglosuje na Kurowska jako na mniejsze zło.Nie chce miec czelusniaka-posmiewisko za wiceburmisrza

ciech
Gość
ciech

Panie Baniak, a czy może pan nam zagwarartować, że jeśli wygra Czernecki, to nie obejmie Pan żadnego stołka?

MOSiRowiec
Gość
MOSiRowiec

Pogubiło się chłopisko, sam już nie wie co mówi, cztery lata temu Czernecki był be, i wieszał na niego paszkwile teraz przeprasza i ośmiesza się w oczach mieszkańców Jasła, wyjście jest jedno -głosowanie 5 grudnia na Panią KUROWSKĄ.

RJS
Gość
RJS

To co ten gość zrobił jest wyrazem bezsilności, chamstwa oraz tym czym jest ten towarzysz. Czuje że jego czas dobiega końca i próbuje się układać z Czerwonym. Brak mi słów jedno nasuwa się szmata i tyle w temacie jego. Zaś kandydata „Jaślan” który stratuje jako kandydat na stanowisko Burmistrza dyskryminuje z jaki kol wiek szans jak można sfinansować spot z udziałem tego człowieka który w tak nikczemny sposób cztery lata temu był przeciwko a teraz jest znów tak samo nastawiony żeby dać d..y za stołek. Panie Czarnecki oraz wszyscy z KWW Jaślanie kompromitacja!!!!. Ludzie popatrzcie co ci ludzie już wyprawiają… Czytaj więcej »

KLAUDIUSZ
Gość
KLAUDIUSZ

Baniak największy jak widać skandalista wyborów(haha). Co to on jest,ze przeprasza.Może za to,ze p. Kurowska nie wysadziła go do tej pory ze stanowiska dyrektora??? Paranoja i pomroczność powyborcza dopadła tego zacnego gościa~!

janina
Gość
janina

PAN CZARNECKI się wykazał jako wice wójt ,jako były burmistrz wystarczy!!

janina
Gość
janina

szkoda słów choragiewka zmieniomna !KUROWSKA BURMISTRZEM!

Pion
Gość
Pion

Banniak Ty sie słyszysz .Krytukujesz Kurowska ,przepraszasz za popparcie oskarżasz o nie spełnienie obietnic? Człowieku obietnice zostały spełnione do tej pory jestes dyrektorem MOSiRU masz stołem .Powiedz lepiej ze dalej walczysz o stałek tylko teraz u Czerneckiego

M
Gość
M

No i jeszcze raz mamy konkretny dowód na to, że w tym wszystkim nie chodzi o dobro miasta, ludzi itd…to są tylko polityczne i osobiste rozgrywki. Ludzie, którzy z racji zajmowanych stanowisk mają nasz los w swoich rękach, urządzają sobie zabawy, przepychanki, koalicyjki, wyścigi po kasę. Ja zaczynam być tym wszystkim przerażona!!!

podatnik
Gość
podatnik

Przeprosiny Baniaka, to jeszcze jeden dowód na to jak czują Jaślanie. Większość z nas w głębi docenia to, co dokonał dla naszej społeczności Burmistrz Andrzej Czernecki i kierowani przez niego pracownicy. Była to prawdziwa praca u podstaw. Całkowicie zgadzam się z wypowiedzią Badi Mądrego. Dodam jeszcze, że Czernecki godnie nas reprezentował działając w Związku Miast Polskich. To jest człowiek z klasą. 5 grudnia mamy wybór pomiędzy zaściankowa polityką Kurowskiej spychającą nasze miasto do rangi grajdoła , a nowoczesnym zarządzaniem doceniającym ludzki potencjał i zdolności. Zarządzaniem, którego efekty są widoczne i na którym wzorowały się inne miasta. Kadencja Kurowskiej kojarzy się… Czytaj więcej »

jenkins
Gość
jenkins

Panie Baniak jak tak dalej będzie to niedługo będzie Pan przepraszał, że Pan był do I Komunii Św. Człowieku gdzie twój honor. Obrzydliwe !

do podatnik
Gość
do podatnik

ty raczej p.czerneckiego nie znasz

zuzia
Gość
zuzia

Iwona! I ty startowałaś do Rady Miasta z komitetu wyborczego tego faceta? Ale obciach…

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Wstyd mi za pana ,tak się zhańbic, wstyd !Tak mógł by mówic tylko prostak ,ale on ma honor a pan?

niezdziwiony
Gość
niezdziwiony

PAN BANIAK ZMIENIA ZDANIE W ZALEŻNOŚCI OD POGODY ? TO JEST PRAWDZIWY AUTORYTET ?????????????????????????

ciech
Gość
ciech

Do „cytata”: Czernecki miał 4 lata by podać Baniaka do sądu o tą ulotke, ktora przyczyniła się do jego przegranej. Skoro tego nie zrobił, to jednak coś było na rzeczy.

jaślanka
Gość
jaślanka

Dokładnie- 4 lata to szmat czasu. Wierzę, że Jaślanie popatrzą racjonalnie wstecz i obiektywnie ocenią oszołomstwo PANI KUROWSKIEJ. Wstyd, co się dzieje za jej rządów w Jaśle. Naprawdę mam nadzieję, że będziecie mieli, ludziska, trochę więcej rozumu, aniżeli przy poprzednich wyborach. A co do p. Baniaka- na odzyskanie rozumu nigdy nie za późno. Uwierzyło biedaczysko 4 lata temu pięknych słowom pani MARYSI. I się przekonało, że coś jeszcze ważne jest w urzędowaniu, nie tylko nienaganna retoryka.

cytat
Gość
cytat

…Ulotka Tadeusza Baniaka 2006 roku zawiera zapis:
„Tak wygląda prawdziwe”oblicze” Burmistrza Czerneckiego w którym trudno dopatrzyć się takich wartości jak: uczciwość, sprawiedliwość czy choćby odrobina pokory.”
Komentarz redakcji
Cztery lata to szmat czasu. Ale w okresie czterech lat, nie można z istoty niesprawiedliwej, nieuczciwej oraz niepokornej, zrobić nagle anioła. Takie bajki może opowiadać dzieciom, ale nie wyborcom…

adek
Gość
adek

Niezależnie od wszystkiego wiem, że głosując poprzedniow w wyborach 2006 na Panią Kurowską popełniłem błąd. Wiezryłem, że ta osoba powołująca się na wartości chrześcijańskie będzie realizowała to co obiecała. Teraz okazało się, że zostałem okłamany. Pani Kurowska mówi o jakimś atakowaniu przez rywali. Szanowna Pani proszę wrócić wstecz cztery lata co pani obiecywała a co zrealizowała. Tak samo jak przed Najwyższym każdy z nas musi zdać relację po śmierci tak przed Wyborcami każdy z wybranych musi się rozliczyć. Pani nie ma się z czego rozliczać bo wypadałoby powiedzieć z tego co obiecywałam nie zrobiłam praktycznie NIC. Z tego powodu będę… Czytaj więcej »

land
Gość
land

Ludzie zastanówcie się :kto rządzi w Polsce, kto w sejmiku i kto w powiecie. Kto dysponuje pieniędzmi.Pani Maria zostanie jak samotna wyspa na oceanie, będzie powoli tonąć, a Jasło razem z nią.

jolapwls
Gość
jolapwls

Ten piso-jazgot tylko potwierdza że miał Pan racje mówiąc co Pan powiedział – bo to prawda i tylko szkoda ze Pan wcześnij nie walnał papierami ale rozumiem to i nie czynie Panu zarzutów. I nie sie Pan nie przejuje tą horda – oni wiedza ze nic inego nie umią a stołeczki przyklejaja sie do pupek – oj przyklejają

Beta
Gość
Beta

Z tego Baniaka to prawdziwy burak – ocknął sie po czterech latach. Z takim refleksem to może co najwyżej odśnieżać Jasło a nie startować w wyborach.

TW DRZEWO TWARDE
Gość
TW DRZEWO TWARDE

BANIAK TYS NAPRAWDE BANIOK PANI MARIA WAM WSZYSTKIM NOSA UTRZE JESTESCIE ZERO KOMUCHY

PiS-man
Gość
PiS-man

Kto to jest ten Baniak? 😀

niezdziwiony
Gość
niezdziwiony

liczy ze wygra Czarnecki i wazelinuje a gdy wygra Kurowska ? gdzie będzie szukał roboty nie pomyślał ????????

do e
Gość
do e

jakie k-wa zarzuty kryminalne?????????????
hm.. no tak, Wójt z Myślenic nie jeździł na pielgrzymki samochodem służbowym i nie brał za to kasy.. to faktycznie zarzut kryminalny 😀

STEFAN
Gość
STEFAN

PANIE BANIAK BARDZO MĄDZRZE PAN SUGERUJE. MA PAN U MNIE WIELKI „PLUS”, A JUŻ UWAŻAŁAM PANA ZA WIELKIEGO NIEUDACZNIKA. PRZEPRASZAM. BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bella
Gość
bella

KONCZ WASC WSTYDU OSZCZEDZ !!!
ZENUJACE!!!

AeR
Gość
AeR

Błazenada !!!!!

do kk
Gość
do kk

Obserwuję p. Baniaka nie od dziś i wiem że to człowiek bez honoru ,za stołek oddałby duszę.Ten stołek dyrektora kto panu darował?I co pan zrobił do tej pory.Cofa pan poparcie p.Kurowskiej,bo ma pan nadzieję, ze coś pan ugra z nową koalicją.

bez komentarza
Gość
bez komentarza

No nie !!!

xxxl
Gość
xxxl

to se chłop przypomniał… ciekawe za co bedzie przepraszał nas za 4 lata? hehe

jaslanin
Gość
jaslanin

zakretaczka z niego i tyle do bani

e
Gość
e

Może i Baniak wstrętny komuch dziś ułożył się z Czerneckim za stołek, ale przed czterema laty Sąd uznał, ze Baniak pisał prawdę, a były tam zawarte zarzuty kryminalne wobec wójta Czerneckiego z Myślenic, kóry chce być na siłę Jaślaninem.

Badi Mądry
Gość
Badi Mądry

I super. Te już na pewno Andrzej wygra wybory i czerwona głowa wróci do siebie! Andrzej Czernecki = dynamiczny rozwój miasta. Andrzej Czernecki jest najlepszym kandydatem na burmistrza. To za jego czasów wyremontowano rynek, park miejski, wybudowno krytą pływalnię, obwodnicę północą, 40 km kanalizacji, most na Kazimierza Wielkiego. Czernecki stworzył plany drogi KG2 i KG4 oraz program monitoringu i rewitalizacji centrum miasta. Czernecki chciał też budować nową komendę policji i centrum im. Łukasiewicza. Pozyskał też dotację na zakład przetwórstwa odpadów, żeby stawki za wywóz śmieci były niższe. Przede wszystkim wykorzystywał milionowe dotacje unijne, jak np. na związek dorzecza gmin Wisłoka… Czytaj więcej »

odpowiedź do "do kk"
Gość
odpowiedź do "do kk"

Baniak może i jest nieudacznikiem ale ma racje kurowska nic dla jasła nie zrobiła tylko przypisuje sobie niedokończone projekty Czarneckiego więc ludzie zastanówcie się i zagłosujcie 5 grudnia na p.Czarneckiego

analityk
Gość
analityk

koalicja to fikcja, ważne żeby nagłośnić i wyprać mózgi wyborcom. Gdyby faktycznie podpisali jakąś umowę, to po wyborach wykończą się nawzajem w walce o stołki. Za dużo ich żeby się dogadać, ale z drugiej strony może wyjdą na jaw jakieś przekręty.

antidotum
Gość
antidotum

Mówcie co chcecie ,ale w sprawie ewentualnych środków z Sejmiku Wojewódzkiego to Pan Baniak ma słuszną racje.A jeśli chodzi o przeprosiny wyborców to lepiej póżno niż wcale.Brawo Panie Baniak i oby Pan czernecki wygrał dla dobra Jasła.
I nie tylko „bądzmy razem 5 grudnia” jak widnieje na plakatach pani Burmistrz tylko przez najbliższe 4 lata.
Samo to hasło wyborcze mówi wszystko-Pani Burmistrz chce być z nami tylko 5 grudnia w dniu wyborów a co potem ?????????????

.
Gość
.

sd

odpowiedź
Gość
odpowiedź

do Badi Mądry 30-11-2010 17:30 IP: 80.54.48.* Badi Mądry dodaj jeszcze ile ta „fontanna” kosztowała i na ile mil Czernecki zadłużył miasto! A wracając do artykułu, to Baniak po prostu czuje lepszy stołek, popierając Czerneckiego, ale czym Ty chcesz go poprzec? Tymi śmiesznymi głosami które otrzymałeś w wyborach? Takie zagrywki świadczą o braku jakiegokolwiek honory, trzeba nie miec wstydu żeby takie coś zrobic! Oby wygrała Kurowska i pokazała gdzie Twoje miejsce w szeregu! a to kolego ty jesteś mądry takie za miasto za Czarneckiego było dwa razy mniej niż teraz za czasu kurowskiej. Zastanów się funtanna to wielki „sukces” pani… Czytaj więcej »

.
Gość
.

Mimo że uważam Czarneckiego za lepszego kandydata, po tym spocie chyba nie pójdę głosować. Co prawda wiadomo,że kto się świnią narodził skowronkiem nie umrze, ale mimo wszystko wydaje się że powinny być jakieś granice nieprzyzwoitości.
Także w przyjmowaniu „poparcia”.

A
Gość
A

” Bądźmy razem 5 grudnia ” i zagłosujmy na Andrzeja Czerneckiego

olek
Gość
olek

do Badi Mądry baju baju baju baj…….

do Badi Mądry
Gość
do Badi Mądry

Badi Mądry dodaj jeszcze ile ta „fontanna” kosztowała i na ile mil Czernecki zadłużył miasto!
A wracając do artykułu, to Baniak po prostu czuje lepszy stołek, popierając Czerneckiego, ale czym Ty chcesz go poprzec? Tymi śmiesznymi głosami które otrzymałeś w wyborach?
Takie zagrywki świadczą o braku jakiegokolwiek honory, trzeba nie miec wstydu żeby takie coś zrobic!
Oby wygrała Kurowska i pokazała gdzie Twoje miejsce w szeregu!

głos
Gość
głos

a czy teraz znów sie nie myli? … żeby za 4 lata ponownie nie musiał przepraszać.

jenkins
Gość
jenkins

Przecież to brzmi jak szantaż : zagłosujecie na Maryśke to ja załatwię że koledzy lewacy z Rzeszowa nie dadzą złotówki. Obrzydliwe i dla mnie kryminalne.

xc
Gość
xc

Panie Baniak nie nauczyło życie , że mowa bywa srebrem a milczenie JEST ZŁOTEM a w pana przypadku nawet diamentem!!!……..

vc
Gość
vc

jedną obietnicę spełniła- stołek dyrektora…

Close
X