r e k l a m a
MiastoWiadomości

Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych

Jak co roku, 1 czerwca ruszył telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych. Linia jest obsługiwana w trzech językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim. Operatorzy doradzają turystom, którzy oczekują pomocy ze strony służb publicznych, a w razie potrzeby kontaktują ich bezpośrednio z kompetentnym podmiotem.

Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

W celu połączenia się z operatorem wystarczy zadzwonić pod specjalne numery infolinii: 0 800 200 300 (bezpłatna – do obsługi połączeń z sieci stacjonarnych) i +48 608 599 999 (płatna – obsługuje połączenia z sieci komórkowych).
„Telefon Bezpieczeństwa” jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu do Spraw Cudzoziemców, Polskiej Organizacji Turystycznej i Policji. To również element kształtowania wizerunku Polski jako kraju otwartego i przyjaznego podróżnym, eksponujący dbałość służb publicznych o zagranicznych globtrotterów.
Numery telefonów to:
0 800 200 300 z sieci stacjonarnej
0 608 599 999 z sieci komórkowych.

Telefon będzie czynny do 30 września 2011 r. Osoby dyżurujące przy infolinii, w godz. od 10 do 22 pomagają cudzoziemcom w spokojnym i bezpiecznym wypoczynku na terenie Polski (można się z nimi porozumieć w trzech językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim). Każda dzwoniąca osoba otrzymuje profesjonalną i pełną informację o służbach ratunkowych, numerach telefonów alarmowych oraz porady, jak zachować się w czasie kolizji lub wypadku drogowego, jak powinna postępować w przypadku, kiedy stanie się ofiarą przestępstwa czy zdarzenia losowego zagrażającego jej, innym osobom lub mieniu.

Tylko w ubiegłym roku operatorzy infolinii udzielili 213 porad telefonicznych. 59 z nich dotyczyło konsultacji językowych na rzecz jednostek terenowych Policji, a  154 miało związek z konsultacjami językowymi na rzecz interesantów i podmiotów zewnętrznych.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zobacz także
Close
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x