InwestycjeWiadomości

Termomodernizacja MOSiR i Gimnazjum nr 1

Do końca października br. zostanie przeprowadzona termomodernizacja Gimnazjum nr 1 w Jaśle oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Podczas sesji 3 kwietnia br. Rada Miejska Jasła zmieniła uchwałę w sprawie realizacji zadania „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Jaśle” podjętą w czerwcu ubiegłego roku.

Herb Jasła (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Rada upoważniła burmistrza do samodzielnego zaciągania zobowiązań dotyczących realizacji tego zadania do kwoty 3 090 722,59 zł, pod warunkiem uzyskania dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego nalata 2007 – 2013.

Podjęcie uchwały umożliwi podpisanie umowy o dofinansowanie projektu „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Jaśle” ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 53 procent kosztów.

Realizacja projektu przyczyni się do zmniejszenia zużycia energii w zmodernizowanych budynkach i emisji zanieczyszczeń do atmosfery, zwiększy komfort korzystania z obiektów oraz poprawi estetykę budynków. Znaczącą część projektu stanowią prace, które bez względu na dofinansowanie należy przeprowadzić.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
racjonalista
racjonalista
2024 lat temu

priorytetem w obecnej sytuacji jest stworzenie specjalnej strefy gospodarczej celem rozwoju ilości miejsc pracy bo obecna sytuacja jest katastrofalna

kijos
kijos
2024 lat temu

Po co robić cos koło tej ruiny na Sikorskiego?To wywalanie pieniedzy w błoto.Jasłu potrzeba nowej hali a nie łatania przeciekajacego i zawładnietego grzybem zabytku

zzxc
zzxc
2024 lat temu

w koncu !
Ale mogło by to wszystko być zrobione o wiele wczesniej 😉

x
x
2024 lat temu

no-ciekawe czy przetargi będą jawne i ukarzą się na oficjalnej stronie UMJ bo coś ich ostatnio nie ma?

y
y
2024 lat temu

Termomodernizacja nieboszczyka – Brawo ! Tak wyrzuca się pieniądze w błoto.
W hali będzie lepszy smród jak się ją „uszczelni”.

kakub
kakub
2024 lat temu

jak mozna robic termoizolacje hali jak ona w 90% zrobina jest ze szkła 🙂

Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x