MiastoWiadomości

Tlenek węgla znów groźny. Dwójka dzieci trafiła do szpitala

Trwający nadal sezon grzewczy sprzyja wzrostowi zagrożeniu zatrucia tlenkiem węgla. To prawdopodobnie on ulotnił się w jednym z mieszkań przy ulicy Lenartowicza w Jaśle. Dwójka dzieci trafiła do szpitala.

Tlenek węgla znów groźny. Dwójka trafiła do szpitala (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Informacja o zdarzeniu wpłynęła do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Jaśle około godziny 20:30. Na miejsce zdarzenia została zadysponowana karetka Pogotowia Ratunkowego ze Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jaśle oraz Pogotowie Gazowe.

– W jednym z mieszkań prawdopodobnie doszło do podtrucia tlenkiem węgla. Dwójka dzieci trafiła do jasielskiego szpitala na obserwację. Na chwilę obecną nie są mi znane szczegóły. Na miejscu pracują strażacy, którzy badają przyczyny – powiedział portalowi Jaslonet.pl oficer dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

Klatka schodowa oraz mieszkanie zostało sprawdzone specjalistycznym sprzętem. – Nasze urządzenia nie wykazały obecności tlenku węgla, ale mieszkanie przed naszym przyjazdem zostało przewietrzone – dodał dyżurny.

Pamiętać należy, że tlenek węgla wydostaje się podczas użytkowania urządzeń grzewczych z nieszczelnych przewodów kominowych oraz zatkanych i niewłaściwie konserwowanych pieców.

(PJ)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
krasnal
krasnal
2024 lat temu

jaki nieszczelny komin brak dopływu powietrza do całkowitego spalania gazu fizyka się kłania

jił
jił
2024 lat temu

przecież są czujniki to tylko 65 do 150 zł za życie. w domu mam w każdym pokoju pozakładane. Licho nie śpi .

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x