r e k l a m a
MiastoWiadomości

Tlenek węgla znów groźny. Dwójka dzieci trafiła do szpitala

Trwający nadal sezon grzewczy sprzyja wzrostowi zagrożeniu zatrucia tlenkiem węgla. To prawdopodobnie on ulotnił się w jednym z mieszkań przy ulicy Lenartowicza w Jaśle. Dwójka dzieci trafiła do szpitala.

Tlenek węgla znów groźny. Dwójka trafiła do szpitala (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Informacja o zdarzeniu wpłynęła do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Jaśle około godziny 20:30. Na miejsce zdarzenia została zadysponowana karetka Pogotowia Ratunkowego ze Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jaśle oraz Pogotowie Gazowe.

– W jednym z mieszkań prawdopodobnie doszło do podtrucia tlenkiem węgla. Dwójka dzieci trafiła do jasielskiego szpitala na obserwację. Na chwilę obecną nie są mi znane szczegóły. Na miejscu pracują strażacy, którzy badają przyczyny – powiedział portalowi Jaslonet.pl oficer dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

Klatka schodowa oraz mieszkanie zostało sprawdzone specjalistycznym sprzętem. – Nasze urządzenia nie wykazały obecności tlenku węgla, ale mieszkanie przed naszym przyjazdem zostało przewietrzone – dodał dyżurny.

Pamiętać należy, że tlenek węgla wydostaje się podczas użytkowania urządzeń grzewczych z nieszczelnych przewodów kominowych oraz zatkanych i niewłaściwie konserwowanych pieców.

(PJ)

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
jiłkrasnal Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
krasnal
Gość
krasnal

jaki nieszczelny komin brak dopływu powietrza do całkowitego spalania gazu fizyka się kłania

jił
Gość
jił

przecież są czujniki to tylko 65 do 150 zł za życie. w domu mam w każdym pokoju pozakładane. Licho nie śpi .

Close
X